Naga Marketslogo asseco seePodczas dzisiejszych wczesnych godzin handlowych, Dom Maklerski PKO BP opublikował raport, w którym analitycy domu maklerskiego wskazują na obniżenie rekomendacji spółki Asseco SEE. Grupa Asseco SEE będąca największym podmiotem w Europie Południowo-Wschodniej pod względem przychodów ze sprzedaży własnego oprogramowania otrzymała rekomendację “trzymaj” z wcześniejszego “kupuj” oraz podniesioną cenę docelową akcji z 20,5 zł do 25 zł za akcję. W tym momencie spółka oscyluje wokół poziomu 24 zł, kiedy ledwie dzień wcześniej była przy poziomie docelowym proponowanym przez dom maklerski. 


Dziś podany został raport DM PKO BP, który wskazuje na obniżenie wcześniejszej rekomendacji domu maklerskiego z “kupuj” do “trzymaj”. Jednocześnie, w raporcie znajduje się stanowisko na temat ceny docelowej akcji spółki, która została podniesiona z poziomu 20,5 zł do 25 zł za akcję.

W raporcie analitycy piszą, że spółka wykazała silne wyniki za III kw. obecnego roku, co sprawiło, że decyzja co do podniesienia prognozy wydawała się oczywista. Dodatkowo, wskazali oni: “Motorem wzrostu będzie przede wszystkim ecommerce w Turcji, wzrost w terminalach płatniczych, a także lepsze wyniki w rozwiązaniach dla bankowości. Pomimo wielu akwizycji w tym roku (Necomplus, Sonet, Mobven itp), dzięki mocnym wynikom i silnemu bilansowi, spółka będzie w stanie co najmniej utrzymać poziom dywidendy w 2020 r. (0,52 zł na akcję) oraz zwiększać ją w kolejnych latach. Podnosimy cenę docelową do 25 zł na akcję. Uważamy, że wzrost jest już w cenach, dlatego obniżamy naszą rekomendację do trzymaj

Jedną z ważniejszych informacji również analitycy podali na koniec raportu: “Spółka zamierza kontynuować dynamiczny wzrost, zarówno organiczny, jak i przez akwizycje. Zakładamy, że będzie również generować stosunkowo wysokie wolne przepływy pieniężne (ok. 6-10% kapitalizacji). W naszej opinii, dzięki silnemu bilansowi (ok. 20 mln PLN na koniec 3Q19, nie uwzględniając MSSF 16) i wysokiemu FCF, ASEE będzie w stanie konsolidować rynek jednocześnie kontynuując wypłatę dywidend (zakładamy stopę dywidendy 3-5%)“.

Sytuacja na wykresie

W tym momencie spółka oscyluje wokół poziomu 24 zł za akcje, podczas gdy DM PKO BP wskazuje, że ich celem będzie 25 zł, które miało miejsce podczas ostatnich sesji. Obecnie spółka znajduje się w ogromnym trendzie wzrostowym – w ciągu dwóch lat spółka potrafiła wygenerować podejście z 10 do 25 zł za akcję, co jest fenomenalnym wynikiem, jednak warto zwrócić uwagę, że ten zaczyna być zbyt silny już i powoli spółka może zacząć realizację części akcji. To oznacza, że trzeba ekstremalnie ostrożnie podchodzić do dalszego skupowania i wyczekiwać korekty przynajmniej do poziomów 16 zł za akcję.

wykres Aseeco SEE W1 20.11.2019
Aseeco SEE W1 20.11.2019, źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Małgorzata Żelazko. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM PKO BP, którego dystrybucja nastąpiła 20 listopada 2019 roku, o godzinie 7:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM PKO BP – Asseco SEE 20.11.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here