Naga MarketsapatorPodczas dzisiejszej sesji handlowej, Dom Maklerski PKO BP udostępnił notę, w której wskazuje, że rekomendacja dotycząca polskiego przedsiębiorstwa przemysłu elektromaszynowego – spółki Apator została podtrzymana z wykonalnością “trzymaj”. Poziom docelowy jednak uległ zmianie – został obniżony z poziomu 28,5 zł do obecnych 25 zł za akcję. Spółka podczas dzisiejszej sesji nie wykonuje praktycznie żadnego ruchu, oscylując przy cenie 24,2 zł za akcję.


Środowa sesja handlowa przynosi na rynek kolejne rekomendacje. Tym razem DM PKO BP wydaje notę, która obniża cenę docelową spółki Apator – produkującą głównie aparaturę elektryczną, pomiarową i górniczą. Wcześniejsza cena docelowa spółki według Domu Maklerskiego wynosiła 28,5 zł za akcję, podczas gdy w tym momencie spółka dostała rekomendację na poziomie 25 zł z podtrzymanym terminem “trzymaj”.

Jak podają analitycy w sporządzanym raporcie – spółka ma w planach duże nakłady inwestycyjne w najbliższych latach z czego część to kapitalizowane nakłady na badania oraz rozwój. Oczekują oni również stabilnych wyników i dywidend w najbliższych latach.

Dom Maklerski w swojej prognozie ujął, iż na koniec roku spółka Apator ma szansę wypracować 144 mln zł EBITDA przy przychodach na poziomie 876 mln zł, natomiast w następnym roku poprawa wyniku może wynosić nawet 4 miliony złotych, dochodząc do kwoty 148 milionów zł EBITDA i 903 mln zł przychodów.

Sytuacja na wykresie

Na wykresie H4 spółki widać, iż ta porusza się od dłuższego czasu w trendzie horyzontalnym, mając znaczy opór na strefie wyznaczonym przez analityków jako docelowy dla dalszego trzymania akcji. Obniżka ceny docelowej w takim układzie technicznym wcale nie dziwi – ponieważ zakres ruchu znacznie się osłabił, a poprzedni poziom zdaje się być w tym momencie dla spółki nieosiągalny. Dojdzie do 25 zł za akcję stanowi zatem realny poziom dotarcia przed ewentualnością dalszego testu dolnych ograniczeń (23 – 21 zł za akcję).

WYKRES Apator H4 24.07.2019
Apator H4 24.07.2019

Autorem raportów jest Piotr Łopaciuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM PKO BP, którego dystrybucja nastąpiła 24 lipaca 2019 roku, o godzinie 7:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM PKO BP – Apator 24.07.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here