Naga MarketsW poniedziałkowym raporcie analitycy Domu Maklerskiego Noble Securities podnoszą rekomendację dla Bogdanki z “trzymaj” do “akumuluj” i obniżają cenę docelową akcji spółki do 67,6 zł z 71,5 zł.


W rekomendacja, której autorem jest Michał Sztabler czytamy m.in, że w perspektywie krótkoterminowej analitycy zakładają wyraźny spadek zysków w 2018 roku. Ich zdaniem niewielki wzrost cen i stabilny wolumen nie będą w stanie zrekompensować rosnących w tym roku kosztów.

Analitycy piszą: “Tegoroczne wyniki będą słabsze od naszych wcześniejszych szacunków (problemy geologiczne w pierwszym kwartale 2018, dynamiczny wzrost kosztów prac przygotowawczych). Jednak już od 2019 r. spodziewamy się znaczącej poprawy zysków: zarząd spółki zapowiedział wyższą produkcję, pierwsze podpisywane aneksy wskazują na wyraźny wzrost cen, a koszty wyhamują“.

W latach 2019-2020 analitycy prognozują, że ustabilizowanie wskaźnika UMCC przy zakładanym dynamicznym wzroście cen pozwoli odbudować rentowność biznesu. Analitycy wskazują przy tym na takie wydarzenia jak: zwiększenie sprzedaży do ok. 9,4 mln ton w ramach elastycznego reagowania na sytuację rynkową oraz na wyższe tempo wzrostu cen, czego potwierdzeniem są pierwsze aneksy korygujące kontrakty na lata przyszłe, głównie w części cenowej.

DM Noble Securities prognozuje, że zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej Bogdanki w 2018 roku wyniesie 123 mln zł, w 2019 roku wyniesie 218 mln zł, a w 2020 roku 207 mln zł.

Sytuacja na wykresie

Od 12 września spółka mocno zyskuje wykonując jak dotąd ponad 32 procent znajdując się obecnie na poziomie 59,90 zł za akcję. Wykres oscyluje na poziomie oporowym, wynikającym z dołka z 20 czerwca 2017 r., oraz z nieudanej próby dojścia do strefy 63,50 z początku sierpnia br. Dobre perspektywy spółki oraz rekomendacja na poziomie 67,6 zł za akcję sprawiają, że potencjał wzrostowy nadal wynosi około 13 procent. Wykres zdaje się rozpoczynać kolejną kontynuację wzrostów, a najbliższym poziomem docelowym może okazać się dopiero strefa 64 zł za akcję.

Źródło: xStation5


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here