Naga MarketsDom Maklerski mBanku obniżył rekomendacje dla miedziowego giganta z “trzymaj” do “redukuj”, jednocześnie wycenia jedną akcje KGHM na 103,08 zł z wcześniejszych 124,12 zł.


Analitycy mBanku wyceniają akcje najniżej, biorąc pod uwagę ostatnie rekomendacje. Tylko JP Morgan jest równie pesymistyczny, podczas gdy większość analityków spodziewa się wzrostów. Jednak poprzednie rekomendacje zostały wydane przed podaniem wyników za 3Q.

Okazało się, że przychody spadły do 4,77 mld, był to wynik gorszy o 9% od konsensusu a skorygowana EBITDA spadła o 3%. Wzrósł za to zysk netto do 604 mln zł. Wyniki rozczarowały inwestorów, kurs spadł w ciągu ostatnich 2 tygodni o blisko 6%.

KGHM D1 TradingView

Analitycy mBanku sugerują, że przy spadającym popycie na miedź z Chin gorsze perspektywy mogą się utrzymywać w kolejnych kwartałach. Związane jest to z sezonowością i zmniejszoną aktywnością.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynek kryptowalut warty już ćwierć biliona dolarów!
Następny artykułPierwszy certyfikat Bitcoin: oddałbyś część zysków za mniejsze ryzyko?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here