Analitycy Domu Maklerskiego mBanku wyceniają jedną akcję GetBack na 33,28 zł – dowiadujemy się z raportu i rekomendują “kupuj”.


W ocenie mBanku spółka zajmująca się wierzytelnościami ma chrapkę na ekspansję na rynku rumuńskim co w połączeniu ze sporymi możliwościami w nabywaniu długów spowoduje dobre wyniki w kolejnych kwartałach.

“Prognozujemy, że trzyletni CAGR zysku netto GetBack wyniesie aż 27,3 proc., co prezentuje się bardzo dobrze na tle grupy porównawczej (15,7 proc.) i Kruka (23,4 proc.)” – czytamy w komunikacie.

GetBack D1 TradingView

GetBack może wypracować w tym roku 771,5 mln zł przychodów i 261,2 mln zysku netto co daje ROE na poziomie 37%. W przyszłym roku spółka ma wypracować ponad 1 miliard zł przychodów. Cena akcji wynosi w czwartek 22,85 zł za akcję po wzroście o 1,5%.

Zostaw komentarz logując się za pomocą FacebookSTO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIndeks dolara (DXY) powrócił do wzrostów
Następny artykułPaniczna wyprzedaż kryptowalut! Czy to już bessa?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych (także biorąc udział w IPO) przez kontrakty terminowe (FW20, FDX, FCE) kończąc na rynku walutowym, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here