Naga Marketslogo grupa kętyZgodnie z raportem datowanym na 29 października, DM mBanku obniżył cenę docelową dla Grupy Kęty z 367,45 zł do 309,3 zł oraz obniża rekomendację dla spółki z wcześniejszego “trzymaj” do obecnego “sprzedaj”. 


W raporcie wydanym w ubiegły poniedziałek czytamy, że w ocenie analityków DM mBanku, w 2019 roku Grupa Kęty może odczuć presję kosztową, która wynikać będzie z wyższych kosztów surowców energetycznych oraz kosztów pracy. Jak dodaje autor raportu, segmenty systemów aluminiowych i opakowań giętkich Grupy Kęty przy dużej konkurencji będą miały znaczne problemy z przeniesieniem kosztów na klientów, co będzie prowadzić do dalszej erozji ich marży.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy DM mBanku twierdzą, że spółka w 2019 roku może również odczuć narastające problemy branży budowlanej (60 proc. ekspozycji na budowlankę), przez analogiczny jak w 2009 roku i w latach 2012-2013 wzrost należności w relacji do przychodów. Co bezpośrednio będzie miało swoje odniesienie w dług netto w relacji do EBITDA spółki na koniec 2019 roku wzrośnie do poziomu 2,0, a więc warunku obowiązywania obecnej polityki dywidendowej Kęt.

wykres Grupa Kęty W1 05.11.2018
Grupa Kęty W1 05.11.2018, Źródło: xStation5

Obecny poziom docelowy spółki to wsparcie wynikające z wykresu tygodniowego – które jednoznacznie wskazuje jednocześnie na istotny poziom cenowy. Choć aktualnie spółka znajduje się na cenie 351 zł za akcję, to zejście w obecnym schemacie wydaje się jedynie formalnością. Cena oporowa z przedziału 375 zł – 380 zł stanowi na chwilę bardzo silną strefę oporową dla grupy, i tak długo, jak długo strefa będzie trzymać – będzie mowa o potencjalnie spadkowym.

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Trigon, których dystrybucja nastąpiła 29 października 2018 roku, o godzinie 08:38. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM MBanku – Grupa Kęty 29.10.2018 disclaimierConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułUSD/CAD i GBP/USD oczami analityków Scotiabanku
Następny artykułCzy wzrosty na WIG20 mają prawo się utrzymać?
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here