Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęWe wtorek na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka VGR (Vistula) otrzymuje podwyższony poziom docelowy dla akcji do zakresu obecnego 3,14 zł. Jednocześnie z tym również analitycy podtrzymują wcześniej wydaną rekomendację na poziomie “kupuj”. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 2,190 zł za akcję co dalej sporą perspektywę spółce.

  • Analitycy wracają uwagę na lepsze wyniki niż oczekiwano
  • Spółka z zakresem 3,14 zł jako poziom docelowy akcji
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 2,19 zł co oznacza spory potencjał

VRG z potencjałem wzrostu do zakresu 3,14 zł

Podczas dzisiejszej sesji Biuro Maklerskie mBanku podaje rekomendację odnosząca się do aktualnej sytuacji na spółce VGR – Vistula. Wobec niej z najważniejszych faktów wynika, że spółka nadal jest na poziomie “kupuj” oraz poziomie docelowym akcji 3,14 zł, co dalej spółce jeszcze całkiem ciekawy potencjał handlu.

Te artykuły również Cię zainteresują

Z kolei w pełnym raporcie Biura Maklerskiego czytamy m.in, że spółka odnotowała wyniki 3Q’20 powyżej oczekiwań rynkowych oraz zgodne z naszymi oczekiwaniami na poziomie EBIT. “Różnica na zysku netto wynika z rozpoznania około 4,4 mln PLN kosztów finansowych z tytułu MSSF 16. Zysk netto oczyszczony o to zdarzenie jest zgodny z naszymi oczekiwaniami.” – podają analitycy.

wykres VRG H4 10.11.2020
VRG H4 10.11.2020

Tymczasem przychody ze sprzedaży obniżyły się o 1% r/r do 249,4 mln PLN w 3Q’20, a sprzedaż na mkw. zmniejszyła się r/r we wszystkich markach oprócz W. Kruk (największy spadek w marce DeniCler na poziomie –9% r/r; w W. Kruk poprawa o 8,6% r/r).

W podsumowaniu analitycy przyznali, że wyniki spółki VRG są zgodne z ich oczekiwaniami oraz powyżej oczekiwań rynkowych. “Bardzo dobry wynik w kwartale odnotował segment jubilerski. Segment odzieżowy ograniczył straty r/r. Przepływy z działalności operacyjnej były istotnie lepsze r/r ze względu na poprawę wyniku r/r oraz optymalizację kapitału obrotowego. Zarząd zrewidował scenariusz bazowy dla przychodów do –25% r/r w 2020 roku (vs. –15% wcześniej), na co wpływ ma wprowadzony lockdown oraz prawdopodobnie słabe odczyty sprzedażowe segmentu odzieżowego za październik.

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 10 listopada 2020 roku, o godzinie 08:25. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

VGR disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here