Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 30 sierpnia, Dom Maklerski mBank obniżył cenę docelową Play Communications do 22,6 zł z 23,5 zł, jednocześnie podnosząc rekomendację do „trzymaj”  z poziomu „redukuj”. Analitycy DM mBank sądzą, że obecny poziom notowań spółki wskazuje na wyczerpanie ruchu spadkowego.


Autor raportu, Paweł Szpigiel uważa, że konkurencja Play jest silna, co zmniejsza atrakcyjność inwestycji w spółkę. Jako główne zagrożenia wymienia m.in.  “potencjalne połączenie T-Mobile z UPC, wejście T-Mobile z produktem konwergentnym na sieci FTTH Orange na rynek dużych miast (główne pole działalności Play), istotne spowolnienie dynamiki przyłączeń abonentów, wysokie marże na sprzęcie, które mogą ulec obniżeniu i prawdopodobne wejście w segment stacjonarny, co może przynieść dodatkowe koszty”.

„Obecnie telekom jest wyceniony na EV/EBITDA na 2018 rok na poziomie 5,7, zgodnie z medianą telekomów zachodnich, 19 proc. powyżej mediany dla spółek z Europy Środkowo-Wschodniej. Głównym argumentem wspierającym kurs jest wysoki FCFE generowany przez spółkę (750 mln zł – nasza prognoza, od 750 do 800 mln zł – prognoza zarządu), co implikuje wysoki FCEE Yield na poziomie 13,5 proc. (wobec 10,1 proc. w Cyfrowym Polsacie)” – napisano w rapocie DM mBank.

Zobacz również: Vestor DM obniża rekomendację dla 11 bit oraz cenę docelową akcji British Automotive Holding

Raport sporządzono przy kursie 21,9 zł.

 


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNASDAQ traci na przecenie spółek technologicznych
Następny artykułTygodniowy raport agencji ICORating – projekt OSA DC na czele
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here