Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 30 sierpnia, Dom Maklerski mBank obniżył cenę docelową Play Communications do 22,6 zł z 23,5 zł, jednocześnie podnosząc rekomendację do „trzymaj”  z poziomu „redukuj”. Analitycy DM mBank sądzą, że obecny poziom notowań spółki wskazuje na wyczerpanie ruchu spadkowego.


Autor raportu, Paweł Szpigiel uważa, że konkurencja Play jest silna, co zmniejsza atrakcyjność inwestycji w spółkę. Jako główne zagrożenia wymienia m.in.  “potencjalne połączenie T-Mobile z UPC, wejście T-Mobile z produktem konwergentnym na sieci FTTH Orange na rynek dużych miast (główne pole działalności Play), istotne spowolnienie dynamiki przyłączeń abonentów, wysokie marże na sprzęcie, które mogą ulec obniżeniu i prawdopodobne wejście w segment stacjonarny, co może przynieść dodatkowe koszty”.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Obecnie telekom jest wyceniony na EV/EBITDA na 2018 rok na poziomie 5,7, zgodnie z medianą telekomów zachodnich, 19 proc. powyżej mediany dla spółek z Europy Środkowo-Wschodniej. Głównym argumentem wspierającym kurs jest wysoki FCFE generowany przez spółkę (750 mln zł – nasza prognoza, od 750 do 800 mln zł – prognoza zarządu), co implikuje wysoki FCEE Yield na poziomie 13,5 proc. (wobec 10,1 proc. w Cyfrowym Polsacie)” – napisano w rapocie DM mBank.

Zobacz również: Vestor DM obniża rekomendację dla 11 bit oraz cenę docelową akcji British Automotive Holding

Raport sporządzono przy kursie 21,9 zł.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNASDAQ traci na przecenie spółek technologicznych
Następny artykułTygodniowy raport agencji ICORating – projekt OSA DC na czele
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here