Naga MarketsW raporcie datowanym na 31 sierpnia 2018 roku, analitycy Domu Maklerskiego mBanku utrzymali swoją rekomendację dla Skarbiec Holding na poziomie “kupuj” jednocześnie obniżając cenę docelową do 36,86 zł z 56,30 zł dotychczas.


Rewizja ceny docelowej wynika z propozycji Ministerstwa Finansów stopniowego obniżenia opłaty stałej do 2,0% w 2022 roku (wobec 3,0% proponowanych wcześniej) oraz również z powodu wolniejszego wzrostu rynku w średnim terminie. Pozytywną informacją jest dalsza możliwość pobierania opłaty zmiennej przez fundusze inwestycyjne, co nie zawsze było uwzględniane w wycenie rynkowej Skarbca w przeszłości oraz współpraca z Trigon TFI, która powinna pozytywnie przełożyć się na rentowność. W naszych prognozach szacujemy, że opłata zmienna stanowić będzie 16% w roku obrotowym 2018/19 i spadnie do 9% przychodów w roku obrotowym 2026/27. Obecnie zakładamy wzrost AUM Skarbca w średniorocznym tempie +10,5% przez kolejne 9 lat przy wzroście 7,0% rynku, co przełoży się na rosnący udział rynkowy z 2,6% obecnie do 3,1% w 2026 roku. Oczekujemy, że przez cały okres naszej prognozy Skarbiec Holding płacić będzie sowitą dywidendę ze wskaźnikiem DYield w przedziale 12-18%. – informuje DM mBanku w rekomendacji.

Profil spółki

Skarbiec Holding jest grupą, w ramach której funkcjonuje 5. największe TFI pod względem aktywów pod zarządzaniem w Polsce. Skarbiec Holding ma ambicje podwojenia aktywów niededykowanych pod zarządzaniem do poziomu 8 mld PLN w 2020 roku oraz potrojenia segmentów produktowych i czterokrotnego zwiększenia kanałów dotarcia do klientów. Jednocześnie spółkę charakteryzuje ponadprzeciętna dywidenda, której stopę szacujemy w przedziale 12-18% w kolejnych 9 latach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGoldman Sachs: Brak porozumienia w sprawie Brexitu doprowadzi do gwałtownej deprecjacji funta szterlinga
Następny artykułBlok po 22 – 6 września 2018: GBP/CHF, EUR/CAD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here