Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 14 września, DM mBanku obniżył cenę docelową dla spółki Agora do 15,4 zł z 18,4 zł, jednocześnie pozostawiając rekomendację na poziomie „kupuj”. Analityk Paweł Szpigiel uważa, iż obecny kurs akcji Agory jest bardzo atrakcyjny, po tym jak przez ostatnie trzy miesiące kurs spadł prawie o 40 proc.


Autor zauważa również atrakcyjną wycenę wskaźnikową, wysoką stopę dywidendy na poziomie 5,9 proc. oraz realizację ambitnego planu inwestycyjnego przez spółkę. W raporcie napisano:Po pierwsze, spodziewamy się poprawy sytuacji finansowej kluczowego aktywa grupy, czyli kin sieci Helios w trzecim kwartale. Sądzimy, że liczba sprzedanych biletów do kin w trzecim kwartale ustabilizuje się rdr, po spadkach o 21 proc. rdr w drugim kwartale. Nasza prognoza jest poparta dobrym box office w okresie lipiec-sierpień (wzrost o 5 proc. rdr). Po drugie, patrząc na wyniki segmentu Prasa, problemy sieci Ruch i nieuchronne spadki w rozpowszechnianiu dzienników, uważamy że ogłoszenie dalszych cięć kosztów segmentu jest nieuniknione i zostanie ogłoszone przez Zarząd w najbliższych miesiącach.

Zobacz również: Kruk: DM mBank obniża cenę docelową

– Spółka jest notowana na EV/EBITDA na rok 2019 na poziomie 4,4, z 46 proc. dyskontem do grupy porównawczej. De facto sądzimy, że wartość sieci Helios jest porównywalna z obecną kapitalizacją całej grupy – dodano.

źródło: stooq.pl

Raport sporządzono przy kursie 8,48 zł.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Nowa faza wojny handlowej
Następny artykułRabobank: rekordowa ilość pozycji długich na USD
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here