Naga MarketsDM mBank: Kruszwica z obniżoną rekomendacją do "niedoważaj". Niedawno na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Kruszwica [KSW] otrzymuje obniżony poziom rekomendacji z wcześniejszego poziomu “równoważ” do obecnego “niedoważaj”. Reszta raportu pozostaje bez mian wobec poprzednich analiz Biura Maklerskiego

  • Analitycy wracają uwagę na sprzedaż akcji spółki w trwającym wezwaniu.
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 66 zł za akcję
  • Spółka jest po bardzo silny ruchu wzrostowym

Kruszwica z obniżoną rekomendacją – spółka po mocnych ruchu

Kruszwica, która specjalizuje się w produkcji olejów konfekcjonowanych, margaryn oraz tłuszczów dla potrzeb przemysłowych otrzymuje dziś obniżoną rekomendację z poziomu równoważ do niedoważaj znajduje się obecnie po mocnych ruchu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dom Maklerski w przedstawionym raporcie pisze, iż: “Obecnie na cenie z wezwania (66,30 zł) przy naszych prognozach grupa Kruszwica notowana jest na wskaźnikach P/E’21 13,6x oraz EV/EBITDA’21 7,8x (EV/EBITDA’21 8,7x z uwzględnieniem faktoringu), co raczej jest wysokim poziomem porównując z innymi pokrywanymi przez nas spółkami przemysłowymi (mediana P/E’21 10,9x oraz EV/EBITDA’21 6,5x). Premia w wycenie naszym zdaniem uwzględnia silną pozycję Kruszwicy na krajowym rynku, szczodrą dotychczasową politykę dywidendową oraz tegoroczne korzystne otoczenie. Kruszwica była jednym z naszych top-pick z sektora przemysłu na 2020 roku osiągając 48 proc. stopę zwrotu (uwzględniając wypłaconą dywidendę).

wykres Kruszwica H4 19.01.2021
Kruszwica H4 19.01.2021

Analitycy opisują, że “Biorąc pod uwagę możliwe ryzyka oraz szansę zrealizowania zysków w formie odpowiedzi na wezwanie rekomendowalibyśmy wzięcie udziału w ogłoszonej przez Bunge ofercie zakupu akcji. Obniżamy dlatego nasze pozycjonowanie do niedoważaj (wcześniej równoważ), a dotychczasowe prognozy pozostawiamy bez zmian” – tłumacząc zmianę rekomendacji.

Z czysto technicznego punktu widzenia na spółce wiele się nie dzieje a ryzyko wystąpienia korekty do zakresu 56 – 55 zł za akcję jest relatywnie duże.

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 12 stycznia 2021 roku, o godzinie 08:25. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Kruszwica disclamer Kruszwica disclamerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here