Naga Marketsbyk na GPWPodczas czwartkowej sesji Dom Maklerski mBanku wydaje notę, w której wskazuje, że obecna rekomendacja odnośnie spółki GPW SA wynosi “kupuj”, a poziom docelowy akcji wyceniono na 47,82 PLN. Spółka w ostatnim czasie rosła, odbijając od lokalnych wsparć i stabilizując swój kurs blisko górnych ograniczeń obecnego ruchu. 


Czwartkowa sesja przynosi kolejną rekomendacją z ramienia Domu Maklerskiego mBanku. Tym razem mowa o GPW SA, Giełdzie Papierów Wartościowych. Rekomendacja podmiotu wynosi w tym momencie “kupuj”, a poziom docelowy wyznaczony został znacznie powyżej obecnych poziomów oraz pobliskich stref oporu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak podaje raport, analitycy pomimo malejących obrotów na rynku akcji oraz wygasania niektórych instrumentów uważają, że obecna cena GPW jest cały czas atrakcyjna i stanowi szansę inwestycyjną. ” nie ma i nie będzie miała problemu z wygenerowaniem poziomu gotówki, który będzie pozwalał na wypłatę dywidendy na poziomie powyżej średniej dla operatorów giełdowych (6,1-6,3 proc. vs średnia 3,2 proc.)” – podają analitycy.

W tym momencie GPW nadal pozostaje w trendzie bocznym – patrząc z perspektywy dniowego wykresu oraz zakresu od lipca 2019 roku. Analitycy podmiotu wskazują jednak na dalsze perspektywy wzrostu – znacznie poza zakres obecnego ruchu.

Sytuacja na wykresie

Na wykresie widać, że notowania GPW nadal radzą sobie dobrze. Od lipca poprzedniego roku wykres znajduje się w konsolidacji pomiędzy strefami 34,50 zł – 44,45 zł, co daje relatywnie rozległą strefę konsolidacyjną. Obecne rekomendacje dotyczące dalszych notowań GPW oznaczają znaczy jej wzrost – dlatego dobrze, aby inwestorzy interesujący się skupowaniem akcji poczekali na korektę chociaż do poziomów ostatnich dołków – zakresu 40 zł.

wykres gpw sa H1 23.01.2020
gpw sa H1 23.01.2020, Źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Mikołaj Lemańczyk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 16 stycznia 2019 roku, o godzinie 08:31. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM mBank – GPW disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here