Naga MarketsBM mBank: Boryszew SA z rekomendacją "równoważ". Spółka oscyluje na zakresie 3,36 zł za akcjęW poniedziałek na rynek wpływa rekomendacja sporządzona przez Biuro Maklerskie mBanku. Zgodnie z nim również – spółka Cognor otrzymuje podwyższony poziom docelowy dla akcji z wcześniejszego zakresu 1,98 zł do zakresu obecnego 2,03 zł. Jednocześnie z tym również analitycy podtrzymują wcześniej wydaną rekomendację na poziomie “kupuj”. Spółka obecnie oscyluje na poziomie 1,165 zł za akcję co dalej sporą perspektywę spółce.

  • Analitycy wracają uwagę na wyższe wyniki EBITDA i EBIT
  • Spółka nadal z zakresem 2,03 zł jako poziom docelowy akcji
  • Poziom obecny akcji spółki to zakres 1,165 zł co oznacza spory potencjał

Cognor z podwyższoną ceną docelową do 2,03 zł za akcję

Podczas poniedziałkowej sesji dowiadujemy się, że Biuro Maklerskie nadal podtrzymuje zdanie co do targetu spółki Cognor oraz jego wcześniejszej rekomendacji na poziomie “kupuj”. W tym raporcie jednak analitycy główną uwagę zwracają na wyniki spółki. “W 3Q’20 wyniki EBITDA i EBIT okazały się wyższe r/r oraz wyższe od naszych prognoz. Dotacja w ramach tarczy antykryzysowej, niższa r/r strata na wycenie zapasów, rekompensaty wyższych kosztów certyfikatów CO2 oraz niższe r/r koszty remontów modernizacyjnych zrekompensowały spadek spreadów na produkcji.”

Te artykuły również Cię zainteresują

Raport dodaje również, iż: “Grupa zanotowała zbliżony r/r przepływ gotówki z działalności operacyjnej oraz dalszy spadek zadłużenia netto. Wyniki odbieramy pozytywnie, choć smucą informacje o zwiększonej absencji pracowników w efekcie pandemii COVID-19.

wykres cognor H4 02.11.2020
cognor H4 02.11.2020

Tymczasem z technicznego punktu widzenia spółka znajduje się poniżej zakresu 1,20 zł, gdzie podobna rekomendacja Biura Maklerskiego została wystosowana. W tym okresie całość rynku akcyjnego jest obarczona negatywnym sentymentem, jednak pokonanie zakresu 1,20 zł może istotnie dać spółce powód do dalszych wzrostów.

Autorem raportu jest Jakub Szkopek. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Biuro Maklerskie mBanku, którego dystrybucja nastąpiła 25 września 2020 roku, o godzinie 08:25. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Cognor – disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here