Naga MarketsAnalitycy domu maklerskiego BZWBK w raporcie z 25 stycznia wzięli pod lupę dwie spółki: Intercars, dla którego rekomendują “trzymaj” i Auto Partner “kupuj”.


Zmiana rekomendacji dla Intercars wynika z obniżenia prognozy zysku EBITDA na lata 2018–19, cena docelowa została obniżona do 307 zł z 335 zł poprzednio. Analitycy zakładają mniejszą niż wcześniej poprawę efektywności.

Aktualnie kurs znajduje się na poziomie 280 zł a więc ponad 8 procent poniżej ceny docelowej banku, potencjalnie kształtuje się formacja głowy z ramionami, co nie wróży dobrze dla walorów spółki.

Intercars D1

Z kolei dla spółki Auto Partners oczekiwany jest wzrost zysku EBITDA o 25 rdr, dlatego rekomendacja kupuj została podtrzymana, natomiast wycena poszła w dół do 7,2 zł z 7,7zł. Obecnie za 1 papier trzeba zapłacić 4,82 zł i w stosunku do ceny docelowej potencjał  wzrostu jest szacowany na niemal 50%.

Autopartner D1

“Zakładamy, że sprzedaż generowana przez obie spółki będzie rosła w dwucyfrowym tempie, jednak Auto Partner będzie szybciej zwiększać swój udział w rynku” – czytamy w rekomendacji.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowotny (EBC) zaostrza swoje stanowisko dot. kryptowalut
Następny artykułStyczniowe NFP i inflacja zarobkowa bardzo pozytywnie zaskoczyły!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here