Naga MarketsDom Maklerski Banku BZWBK obniżył cenę docelową Dom Development do 91,1 zł z 94,4 zł poprzednio i podtrzymał rekomendację “kupuj” oraz obniżył cenę docelową dla akcji Globalworth Poland RE do 6,91 zł również z rekomendacją “kupuj”.


Analitycy oczekują wzrostu zysku netto za 2018 rok o 16 procent, do 222 mln zł, w kolejnym roku ma to być 213 mln zł a w 2020 roku aż 241 mln zł.

“Prognozujemy zysk brutto na marży na poziomie 24,7 proc. w 2018 roku oraz na poziomie 27 proc. w 2019 roku w wyniku silnego wzrostu cen mieszkań. W 2020 r. zakładamy marżę w wysokości 24 proc., a marża 22 proc. jest naszym długoterminowym założeniem modelowym” – napisano w raporcie.

Obecnie za jedną akcję przyjdzie nam zapłacić 75,8 zł co daje potencjał wzrostu niespełna 20%.

Globalworth Poland

“Podtrzymujemy rekomendację kupuj dla Globalworth Poland (zmieniona nazwa z Griffin Premium RE). Obniżyliśmy nieznacznie naszą cenę docelową (o 6 proc.) do 6,91 zł, w wyniku korekty z tytułu ostatnio wypłaconej dywidendy i rewizji prognozy” – napisano w raporcie.

Dywidenda była niższa niż się spodziewano ze względu na rozwodnienie akcji. Analitycy spodziewają się zysku netto za 2018 rok w wysokości 37,8 mln euro a rok później 50,1 mln euro.

Za jedną akcję trzeba dziś zapłacić 5,35 zł, co daje potencjał docelowy około 30%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ rekomenduje “kupuj” dla Lotosu i PKN Orlen
Następny artykułPrognozy Saxo Bank na III kw. 2018 r.: Wojna handlowa niekorzystna dla USD
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here