Naga MarketsZgodnie z raportem datowany na 22 sierpnia, dom maklerski BZ WBK wznowił wydawanie swojej rekomendacji fundamentalnej dla spółki PGNiG od zlecenia “kupuj” z ceną docelową 6,58 zł za akcję w perspektywie 12 miesięcy. Podstawowy scenariusz analityków DM BZ WBK zakłada ściślejsze powiązanie z rynkiem średniej ceny zakupu gazu przez PGNiG po zakończeniu kontraktu jamalskiego.


Zobacz również: Grupa Mercator raportuje spektakularny wzrost wyników finansowych

Te artykuły również Cię zainteresują
W opinii domu maklerskiego wynik arbitrażu z Gazpromem ma szanse pozytywnie wpłynąć na wycenę spółki (zwiększając ją nawet do 66 gr), jednocześnie analitycy zauważają, iż jest to bardzo niepewny scenariusz, dlatego też nie został on uwzględniony w bieżącym modelu. W raporcie napisano:

“Z uwagi na solidny wkład segmentu upstream szacujemy, że EBITDA w roku finansowym 2018 ukształtuje się na poziomie 7,4 mld zł (+13 proc. rdr). Obiecujące są też perspektywy dla segmentu produkcji, w którym spodziewamy się solidnych wolumenów przy wysokich cenach energii. Segment obrotu pozostanie natomiast w średnim terminie pod kreską. Rok finansowy 2019 może nawet przynieść większą stratę rdr z powodu wzrostu średniej ceny ropy w okresie 9 miesięcy (+14 proc. rdr)”

“Segmenty dystrybucji oraz wytwarzania energii i ciepła powinny stabilnie rosnąć i mieć coraz większy udział w zysku EBITDA. Uważamy, że również wycena porównawcza (wskaźnik EV/EBITDA na rok finansowy 2018 na poziomie 4,5x, a P/E w wysokości 9,4x) niesie ze sobą potencjał wzrostu (średnio +18,2 proc.)” – dodano.

Zobacz również: Komentarz giełdowy – Spokój na rynkach z wojną handlową w tle

Raport sporządzono przy kursie 5,53 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here