Naga MarketsW listopadowym raporcie departamentu analiz giełdowych domu maklerskiego BZ WBK znalazły się zaktualizowane wyceny i rekomendacje dla kilkudziesięciu podmiotów z sektora małych i średnich spółek. W przypadku ponad 30 z nich, analitycy instytucji rekomendują kupno.


Jak dotychczas 2017 r. nie jest najlepszym rokiem dla małych i średnich spółek (sWIG80) które wypadają gorzej od Blue Chips (WIG20) o 39 p.p. To obniżyło wycenę sWIG80 do 1YR P/E fwd. 9.7x co stanowi 18% dyskonto porównując do WIG20. Historycznie, tak niskie wyceny oraz skala słabości na tle dużych spółek stanowiły bardzo dobry moment wejścia w inwestycje w sektorze małych i średnich spółek. W tym świetle, jesteśmy pozytywnie nastawieni do małych i średnich spółek i zalecamy szukanie okazji inwestycyjnych w sektorach takich jak: późno cykliczne dobra konsumenckie, energia odnawialna, przemysł oraz IT (obydwa sektory od połowy 2018). Z drugiej strony zalecamy unikanie sektora budowlanego” – czytamy w raporcie.

Pełna lista rekomendacji znajduje się na poniższym zrzucie ekranu. Dokładniejsze informacje można uzyskać natomiast bezpośrednio pod linkiem.

Źródło: DM BZ WBK

Jak wynika z zaprezentowanego zrzutu ekranu, DM BZ WBK największy potencjał do wzrostu przypisuje akcjom Polenergii licząc na wzrost o ponad 80% w kierunku 19,60 PLN (poprzednia cena docelowa 17,70 PLN).

„Niegotówkowy charakter odpisu w roku 2017 nie wpływa na wycenę. Znaczna poprawa marży EBITDA w segmencie sprzedaży implikuje 13% wzrost dla wyceny SOtP i 5% wzrost dla wyceny porównawczej. Ważona cena docelowa rośnie o 11% do 19,60 zł, a 81% potencjał wzrostu implikuje utrzymanie rekomendacji Kupuj” – podają analitycy banku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here