Naga Markets


W poniedziałkowym „Pomyśle dla tradera” domu maklerskiego BZ WBK czytamy o korekcie spadkowej akcji PGNiG. Analitycy instytucji spodziewają się jej rychłego zakończenia i ruchu wzrostowego w kierunku 6,51.

Źródło: DM BZ WBK

„Kurs spółki znajduje się w trendzie wzrostowym, ale w ostatnich tygodniach odnotował korektę do 5,92. Odnoszę wrażenie, iż wzrost z 5,92 do 6,37 przybrał pozytywną formę, a spadek na ostatnich sesjach to typowa korekta, po której zwyżka będzie kontynuowana. Z tego względu rekomenduję kupno akcji spółki w oczekiwaniu na wzrost do 6,51. Poziom obrony wyznaczam na 5,90” – twierdzi Tomasz Jerzyk z BZ WBK.

Analizując wykres dzienny wyraźnie widać, że spadki PGNiG w listopadzie ciężko uznać za krótkoterminową korektę. Kanał wzrostowy został bowiem daleko w tyle, a notowania testowały poziomy obserwowane ostatni raz na przełomie marca i kwietnia 2017:

Notowania PGNiG dzięki TradingView

O ile okrągły pułap 6,00 może zapewnić odbicie i wzrost w kierunku rekomendowanego przez BZ WBK poziomu 6,51, osobiście spodziewamy się raczej re-testu listopadowych minimów, a tym samym poziomu obronnego wyznaczonego przez DM.

Zysk netto PGNiG w III kw. poniżej oczekiwań analityków

Z opublikowanego 13 listopada raportu kwartalnego PGNiG, drugiej spółki wchodzącej w skład indeksu WIG20, która w poniedziałek informowała o swoich przychodach, wynika, że zysk netto wyniósł 367 mln zł, co jest wartością wyższą o 3% rdr, jednak mniejszą o ponad 20% wobec prognoz analityków ankietowanych przez PAP.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here