Naga MarketsW datowanym na 20 listopada „Pomyśle dla tradera” Tomasz Jerzyk z DM BZ WBK analizuje sytuację techniczną na wykresie spółki PGE. Jego zdaniem istnieje szansa na krótkoterminowe wzrosty w ramach obecnego trendu spadkowego.

Źródło: DM BZ WBK

Kurs spółki znajduje się w średnioterminowym trendzie spadkowym, jednakże w ostatnich godzinach cena akcji wybiła się w górę z fazy konsolidacji. Pozytywnie interpretuję układ techniczny widoczny na wykresie i liczę na kontynuację wzrostu do linii trendu spadkowego. Z tego względu rekomenduję kupno walorów w oczekiwaniu na wzrost do 12,95, a poziom obrony wyznaczam na 11,90” – czytamy w komentarzu DM BZ WBK.

Wykres PGE dzięki TradingView

Analizując sytuację na wykresie D1 widzimy jednak, że notowania w tym momencie konsolidują pomiędzy minima z początku lipca (11,90 zł) a minimami październikowymi (12,42), pktóre pokrywają się z istotnymi technicznie poziomami z pierwszej połowy roku. Układ wykresu z ostatnich kilku miesięcy sugerowałby raczej dalszą deprecjację, sytuacja wyklaruje się jednak dopiero po opuszczeniu ruchu bocznego. Wyjście nad 12,42 otworzy drogę do rekomendowanego przez BZ WBK poziomu 12,95, natomiast wybicie dołem 11,90 pozwoli przetestować okolice pułapu 11,00.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here