Naga Markets


„Istotnie podwyższamy naszą cenę docelową (TP) (z 4,75 PLN do 7,95 PLN) oraz zmieniamy rekomendację na Trzymaj po 1) podniesieniu prognoz EPS 2017/18E (22%/16%), 2) przesunięciu w przód ‘okna wycenowego’ w naszych modelach oraz 3) uwzględnienia wypłat dywidendy począwszy od 2019” – informuje DM BZ WBK w rekomendacji datowanej na 7 listopada.

Źródło: DM BZ WBK

„Millenium jest nadal jednym z najtańszych banków w Polsce. Trzeba mieć jednak na uwadze coraz większe prawdopodobieństwo nałożenia na sektor dodatkowych obciążeń z tyt. walutowych kredytów hipotecznych (w 2018 roku oraz później) i w konsekwencji wzrostu wskaźników wyceny, co zmniejsza nasz entuzjazm do spółki. Bank Millennium pozostaje naszą preferowaną ekspozycją na sagę frankową. Szacujemy, że obecnie rynek wycenia koszty konwersji kredytów walutowych na około 30% kapitalizacji rynku (versus 10% dla Millennium). Ponadto, bufor kapitałowy Millennium z czasem powinien się relatywnie bardziej poprawiać” – czytamy w dalszej części rekomendacji domu maklerskiego.

Kurs akcji Millennium za TradingView.

Warto zauważyć, że rekomendacja bazowała na kursie z 3 listopada, który wynosił 7,81. W trakcie ostatnich sesji notowania znalazły się jednak powyżej pułapu 8,00 zł. Rekomendacja ceny docelowej wyznaczona jest jednak w horyzoncie kolejnych 12 miesięcy.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here