Naga MarketsDom Maklerski BZ WBK podniósł wycenę docelową dla akcji mBanku z poziomu 326 zł do 401 zł, rekomendacja „sprzedaj” pozostaje jednak bez zmian, czytamy w raporcie datowanym na 30 października.

Źródło: DM BZ WBK

„Po wzroście kursu akcji o 32% od początku roku mBank jest obecnie notowany z premią względem mediany wskaźnika P/E dla sektora na rok 2018P, ignorując niejako rosnące prawdopodobieństwo wprowadzenia przepisów dotyczących kredytów walutowych. Według naszych obliczeń premia ta wzrosłaby do całych 27%, gdyby w 2018P obowiązywała kwartalna składka na poziomie 0,5% wartości posiadanego portfela kredytów walutowych. Wraz z prezentowanym raportem wprowadzamy szacunki na lata 2019–20, a w związku z rozszerzeniem modelu wyceny na rok 2019 podwyższamy cenę docelową o 23%. Mimo to cena docelowa na poziomie 401 zł wskazuje na potencjał spadkowy, dlatego ponawiamy rekomendację „Sprzedaj”. Po publikacji zgodnych z oczekiwaniami wyników za III kw. 2017 r. obniżamy nasze szacunki dotyczące zysku na akcję w latach 2017/18P odpowiednio o 5% i 6%” – czytamy w rekomendacji domu maklerskiego.

mBank D1

Na powyższym wykresie widać, że notowaniom sporo brakuje do docelowego poziomu rekomendacji „sprzedaj”. Tuż nad nim znajduje się wyraźna strefa wsparcia testowana kilkukrotnie przez cenę na przestrzeni 2017 roku.

Pełna treść rekomendacji DM BZ WBK dostępna jest pod linkiem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here