Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 20 listopada, dom maklerski BZ WBK zdecydował się podnieś rekomendację dla akcji PGE i Energi ze „sprzedaj” do „kupuj” oraz dla akcji Tauronu i Enei ze „sprzedaj” do „trzymaj”.


Źródło: DM BZ WBK

„Nasze modele wyceny oparte na DCF wskazują na 12-miesięczne ceny docelowe PLN14.8 dla PGE, PLN4.0 dla Tauronu, PLN15.7 dla Energi i PLN11.9 dla ENEA. Sugerują one potencjał wzrostu w przypadku PGE (+ 23%), Taurona (+ 30%) i Energi (+ 33%). Ze względu na program nuklearny Enei i związany z tym program kosztów (minus PLN3.9 na akcję) spodziewamy się płaskiej EBITDA w latach 2017-19E a potencjał wzrostu dla tej spółki wynosi tylko +2%: – czytamy w rekomendacji domu maklerskiego.

Historia rekomendacji dla czterech powyższych spółek od października 2014 zaprezentowana została poniżej:

Źródło: DM BZ WBK

Największych wzrostów notowań BZ WBK spodziewa się w przypadku akcji PGE zakładając aprecjację o 16,4% (sprawdź również: PGE zarobiła na czysto 3 mld zł: +146% rdr) do poziomu 14,80, gdzie cena ostatni raz znajdowała się w sierpniu bieżącego roku.

Notowania PGE dzięki TradingView

Warto zwrócić uwagę na popytowy pin bar na minimach 11,90, od którego rozpoczęła się korekta. Cena w środę próbuje walczyć z minimami październikowymi i dopiero ich pokonanie pozwoli myśleć o dalszej aprecjacji. Jak wynika z krótkoterminowej rekomendacji BZ WBK, o której pisaliśmy wczoraj – cel S/T znajduje się na 12,95.

Definicje rekomendacji:

  • Kupuj – całkowita oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji w akcje przekroczy 15% w ciągu 12 miesięcy.
  • Trzymaj – całkowita oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji w akcje wyniesie od 0% do 15% w ciągu 12 miesięcy.
  • Sprzedaj – całkowita oczekiwana stopa zwrotu z inwestycji w akcje wyniesie mniej niż 0% w ciągu 12 miesięcy.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here