Naga MarketsRaport Domu Maklerskiego BZ WBK datowany na 20 sierpnia mówi o podniesieniu rekomendacji dla Netii do “kupuj”. Z kolei dla Cyfrowego Polsatu rekomendacja obniżona została do “trzymaj”. Dodatkowo raport mówi o podtrzymaniu zaleceń dla Orange Polska (“sprzedaj”) i Play (“kupuj).

Wycena akcji Cyfrowego Polsatu obniżona została o 16% do 24 zł, z kolei cena docelowa akcji Netii wynosi 5,77 zł, a zatem pozostała na poziomie z poprzedniego raportu.

Obniżenie wyceny akcji dotyczy także Orange Polska (o 17% do 3,69 zł) oraz Play (o 15% do 45,45 zł).

Według Pawła Puchalskiego, autora raportu, w średnim terminie dodatkową presję na Play może wywierać pozyskanie przez Cyfrowy Polsat (poprzez zakup Netii) i T-Mobile Polska dostępu do sieci stacjonarnej.

Na rynku telekomunikacyjnym ma się jednak utrzymać wysoki poziom konkurencji, który dalej będzie miał negatywny wpływ na marżę oraz przepływy pieniężne operatorów.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Cyfrowy Polsat

W przypadku tej spółki, Puchalski oczekuje, iż płatności związane z przejęciem Netii mogą sprawić, że wskaźnik zadłużenia netto do zysku EBITDA utrzyma się w okolicach 3-krotności. To z kolei stawia dywidendę w 2019 roku pod znakiem zapytania.

“Sądzimy również, że spółka potrzebuje corocznych ‘jednorazowych’ dodatkowych nakładów inwestycyjnych, aby utrzymać swoje przepływy pieniężne z działalności operacyjnej na niezmienionym poziomie” – dodał.

Według autora raportu, Cyfrowy Polsat przejmie całość udziałów w Netii do połowy 2019 roku, po cenie akcji w wysokości 5,77 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here