Naga MarketsRaport Domu Maklerskiego BZ WBK datowany na 20 sierpnia mówi o podniesieniu rekomendacji dla Netii do “kupuj”. Z kolei dla Cyfrowego Polsatu rekomendacja obniżona została do “trzymaj”. Dodatkowo raport mówi o podtrzymaniu zaleceń dla Orange Polska (“sprzedaj”) i Play (“kupuj).

Wycena akcji Cyfrowego Polsatu obniżona została o 16% do 24 zł, z kolei cena docelowa akcji Netii wynosi 5,77 zł, a zatem pozostała na poziomie z poprzedniego raportu.

Obniżenie wyceny akcji dotyczy także Orange Polska (o 17% do 3,69 zł) oraz Play (o 15% do 45,45 zł).

Według Pawła Puchalskiego, autora raportu, w średnim terminie dodatkową presję na Play może wywierać pozyskanie przez Cyfrowy Polsat (poprzez zakup Netii) i T-Mobile Polska dostępu do sieci stacjonarnej.

Na rynku telekomunikacyjnym ma się jednak utrzymać wysoki poziom konkurencji, który dalej będzie miał negatywny wpływ na marżę oraz przepływy pieniężne operatorów.

Cyfrowy Polsat

W przypadku tej spółki, Puchalski oczekuje, iż płatności związane z przejęciem Netii mogą sprawić, że wskaźnik zadłużenia netto do zysku EBITDA utrzyma się w okolicach 3-krotności. To z kolei stawia dywidendę w 2019 roku pod znakiem zapytania.

“Sądzimy również, że spółka potrzebuje corocznych ‘jednorazowych’ dodatkowych nakładów inwestycyjnych, aby utrzymać swoje przepływy pieniężne z działalności operacyjnej na niezmienionym poziomie” – dodał.

Według autora raportu, Cyfrowy Polsat przejmie całość udziałów w Netii do połowy 2019 roku, po cenie akcji w wysokości 5,77 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here