Naga MarketsAnalitycy Domu Maklerskiego BZ WBK obniżają rekomendację dla polskiego producenta węgla kamiennego, Bogdanki z “kupuj” do “trzymaj”, jednocześnie podnosząc cenę docelową akcji spółki do 64,9 zł z 58 zł.


Analitycy DM BZ WBK w raporcie wydanym w  piątek 24 sierpnia – obniżają rekomendację dla Bogdanki do “trzymaj” z wcześniejszego “kupuj”. Autor raportu, Paweł Puchalski podnosi również cenę docelową akcji spółki z 58 zł do 64,9 zł. Raport został przygotowany przy kursie 59,7 zł za akcję.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy piszą w sprawozdaniu:
Uważamy (…), że główny akcjonariusz Bogdanki (państwowa Enea) może postrzegać spółkę jako własną skarbonkę, a brak wypłaty dywidendy Bogdanki w b.r. i trwające analizy nad blokiem IGCC w Bogdance wspierają tę tezę w naszym przekonaniu” – dodając – “Utrzymujemy dywidendy z Bogdanki (do akcjonariuszy mniejszościowych) na poziomie zerowym, co zeruje również jej wycenę DDM. Po trzech miesiącach wzrostu kursu spółki (14 pkt. lepiej niż indeks WIG30), potencjał wzrostu w stosunku do naszej 12-miesięcznej TP spadł do 9 proc. Obniżamy rekomendację do Trzymaj z Kupuj, choć wciąż uważamy, że Bogdanka jest fundamentalnie najbezpieczniejszą spółką w polskim sektorze wydobywczym”.

Analitycy zaznaczają również, że w świetle silnego krajowego niedoboru węgla energetycznego, krótkoterminowa strategia Bogdanki może zostać skorygowana w kierunku maksymalizacji wydobycia węgla w latach 2019-21.

Zakładamy, że oficjalne wytyczne dotyczące wydobycia węgla mogą wzrosnąć z 9,0 mt do około 9,1-9,2 mt rocznie przez najbliższe trzy lata. Jednocześnie zakładamy, że wolumen nie wzrośnie powyżej 9,3 mt rocznie w długim okresie, biorąc pod uwagę zdolności wydobywcze spółki” – piszą analitycy w raporcie.

Sytuacja na wykresie

Poziom rekomendacji analityków DM BZ WBK dla spółki wypada na opór wynikającego z dwukrotnego testu poziomu przed finalnym przełamaniem strefy. Jest to istotna strefa opora mając na względzie układ spadkowy, jednocześnie będąc strefą sekwencji dla układu. Na chwilę obecną wykres konsoliduje się w zakresie cenowym 57.4 a 62.4 praktycznie od początku sierpnia. Dojście z aktualnej ceny do ceny rekomendowanej przez analityków znaczyłoby ponad 9 procentowy wzrost cen akcji.

Bogdanka – wykres D1Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here