Naga MarketsZgodnie z raportami datowanymi na 19 i 20 lipca, dom maklerski BZ WBK utrzymał rekomendację fundamentalną spółki Orbis na “kupuj” z ceną docelową 110 zł za akcję. Dla akcji spółki Maxcom rekomendacja jest również „kupuj” z prognozowaną ceną 27,40 zł za pojedynczą akcję.


Zobacz również: BOŚ: „kupuj” dla CD Projekt i Ronson, „trzymaj” dla 11 bit studios

Te artykuły również Cię zainteresują
Orbis

Analitycy DM BZ WBK, uważają, iż spółka ma potencjał odnotować 24-procentowy wzrost wartości akcji w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Raport był publikowany, gdy cena akcji była na poziomie 89 zł. W raporcie napisano:

“Wierzymy, że firma jest na dobrej drodze do realizacji pożądanej drogi rozwoju systematycznej optymalizacji bazy hotelowej na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym zdaniem, podjęte kroki umożliwiają Orbisowi utrzymanie pozytywnego tempa wzrostu wyników, pomimo silnej presji po stronie kosztów (w szczególności kosztów pracowniczych) oraz wykorzystania korzystnej sytuacji gospodarczej i poprawy nastrojów konsumenckich w regionie. Sądzimy, że wpłynęło to na wzrost wartości dla akcjonariuszy.Uważamy, że wspierające otoczenie, zwiększające zarówno popyt w segmencie biznes, jak i turystyce, powinno przyczynić się do wzrostu RevPar w każdym segmencie hotelowym, potencjalnie przekładając się na 465 mln zł EBITDY operacyjnej w 2018 roku. Uważamy, że wszystkie te czynniki, wraz z ostatnią przeceną cen akcji, stwarzają możliwości inwestycyjne w zdrowym i dobrze zarządzanym biznesie”

Analitycy domu maklerskiego korzystając ze swoich modeli wyliczyli, 105 zł za akcję modelem DCF oraz 123 zł metodą porównawczą. W ocenie analityków spółka posiada solidne perspektywy wzrostu oraz rozsądną wycenę.

Maxcom

Dla spółki Maxcom analitycy wyliczyli potencjał wzrostu rzędu 69%. Cena w momencie publikacji wynosiła 16,20 zł. W raporcie napisano:

“Nasz zrewidowany model DCF wskazuje na 12-miesięczną cenę docelową w wysokości 25,9 zł, natomiast z porównania ze spółką Doro wynika wycena na poziomie 31,9 zł. Wycena ważona wskazuje na 12-miesięczną cenę docelową spółki Maxcom wynoszącą 27,4 zł, a 69-procentowy potencjał wzrostu wobec aktualnego kursu akcji uzasadnia rekomendację +kupuj+. Przedsiębiorstwa z branży (najbliższą spółką porównawczą jest Doro) sugerują jednak, że w II poł. 2018 na rynku powinno nastąpić odbicie. Wynikający stąd wzrost przychodów byłby prawdziwym błogosławieństwem dla dystrybutorów o niezmiennej marży, takich jak Maxcom. Spółka dysponuje zasobami gotówkowymi netto, wypłaca doroczne dywidendy i, co najważniejsze, zarówno w krótkim, jak i w długim terminie powinna wg naszych oczekiwań w dalszym ciągu generować duże ilości gotówki na poziomie ok. 7 mln zł rocznie (FCF Yield w wysokości 16 proc.).”

Minusem spółki są niezrealizowane prognozy, które mogą zaburzyć potencjał wzrostowy. Obecnie siłą Maxcom jest kontrola 40% polskiego rynku telefonów klasycznych i posiadanie umów z czterema największymi sieciami telekomunikacyjnymi oraz sprzedawcami detalicznymi i dystrybutorami sprzętu informatycznego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 26.07.2018
Następny artykułStellar ‘to the moon’, kolejne 10% wzrostu
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here