Naga Markets

Symbol GPW na tle wykresuPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy przyglądają się tym razem spółce Votum S.A. Według raportu, spółka otrzymuje rekomendację “kupuj” a poziom docelowy przypisany jest na cenę 30,4 zł za akcję. Spółka podczas dzisiejszej sesji wydaje się podzielać optymizm analityków, ponieważ rynek rośnie podczas czwartkowej sesji ponad 31 procent.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:  • Rekomendacja spółki Votum z “kupuj” oraz ceną docelową na strefie 30,4 zł
  • Analitycy zwracają uwagę na dobre prognozy spółki i jej dalszego wzrostu
  • Spółka dziś rośnie zawrotny procent, z szansą na dalsze podejścia

Votum SA z poziomem docelowym ponad 100%

Podczas dzisiejszej sesji czytamy w raporcie Domu Maklerskiego BOŚ, że spółka Votum SA otrzymuje rekomendację “kupuj” oraz cenę docelową na strefie 30,4 zł. Przy obecnej cenie spółki, czyli poziomu 14,85 zł za akcje oznacza to potencjał wzrostu bliski 100 procent. W raporcie czytamy:”Prognozujemy średnioroczną stopę wzrostu przychodów i zysku operacyjnego w okresie 3 lat odpowiednio rzędu 19 proc. i 27 proc,. Należy też pamiętać, że w roku bieżącym wyniki Votum będą obciążone wybuchem pandemii, która, jak się spodziewamy, spowolni tempo akwizycji klientów, co przełoży się na przejściowe spowolnienie tempa poprawy przychodów i wyników. Będzie to szczególnie widoczne w wynikach za II kw. 2020

Zgodnie z powyższym raportem w 2020 roku przychody ze sprzedaży mogą wynieść 161 mln zł, a w 2021 r. nawet 200,3 mln zł. Rokowania co do dalszego podziału zysków z akcjonariuszami może tylko optymistycznie zadziałać dla obecnej wyceny spółki.

wykres Votum Sa H4 03.09.2020
Votum Sa H4 03.09.2020

Z technicznego punktu widzenia rynek wygenerował gigantyczny wzrost jak na jedną sesję. Poziom docelowy dla spółki pod tym względem aktualnie wydaje się zatem całkiem realny. Dobrze jednak wyczekać drobnej choćby korekty do zakresu 12 – 11 zł za akcję, aby potencja zysku do ryzyka w razie niepowodzenia był optymalny.

Autorem raportów jest  Michał Sobolewski. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 3 września 2020 roku, o godzinie 07:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

Votum disclaimerŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

NED

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here