Naga MarketsDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska w raporcie datowanym na 18 lipca podwyższył cenę docelową akcji Netii do 4,7 zł z 4,5 zł poprzednio, utrzymując zalecenie “sprzedaj” oraz obniżył cenę docelową akcji Unimotu do 10,8 zł z zaleceniem “trzymaj”.


“Po uwzględnieniu faktycznych wyników spółki za I kwartał i naszych prognoz wyników finansowych za II kwartał nieco zmodyfikowaliśmy nasze prognozy wyników Netii na 2018 rok i lata następne. Obniżyliśmy prognozy przychodów dla spółki na lata 2018-20 o 3-4 proc. biorąc pod uwagę oczekiwania spadku przychodów internetowych wynikającego z niższej niż oczekiwaliśmy liczby nowych klientów (tendencja prawdopodobnie utrzyma się w kolejnych kwartałach)” – czytamy w raporcie.

Analitycy banku nie spodziewają się wypłat dywidendy w 2018 roku natomiast rok później oczekują 0,25 zł na akcję, jednak wszystko zależy od strategii przyjętej przez nowego właściciela.

Cena akcji zniosła niemal połowę impulsu wzrostowego z ostatniego kwartału 2017 roku, cena docelowa została podniesiona o około 5% w stosunku do poprzedniej i obecnie znajduje się poniżej ceny rynkowej. Za jedną akcję przyjdzie nam dziś zapłacić 4,90 zł.

W przypadku Unimotu, analitycy DM BOŚ obniżyli cenę docelową akcji do 10,8 zł z zaleceniem “trzymaj”. Notowania poruszają się w trendzie spadkowym od szczytu w 2017 roku, dziś za jedną akcję przyjdzie nam zapłacić 9,4 zł, cena docelowa znajduje się około 15% niżej od ceny rynkowej, analitycy BOŚ sugerują trzymanie akcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPuls GPW – piąty dzień dominacji byków
Następny artykułKarygodny błąd w tłumaczeniu Dyrektywy MiFID II na język polski
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here