Naga MarketsDom Maklerski Banku Ochrony Środowiska w raporcie datowanym na 24 lipca obniżył cenę docelową akcji Medicalgoritmics do 111,5 zł z 209,9 zł wcześniej rekomendując “trzymaj”.


“Wygląda na to, że spółka musi się zmagać z presją pojawiających się na rynku konkurencyjnych rozwiązań, a wysiłki zespołu sprzedażowego nie są wystarczające. Nie można też wykluczyć ryzyka odpisów, a zważywszy na zmiany w zarządzie Medi-Lynx pojawiła się niepewność dotycząca współpracy pomiędzy Spółką (75 proc. udział w Medi-Lynx) a Andrew Bogdanem. Czekamy na potwierdzenie organicznego rozwoju spółki, a tymczasem musieliśmy obniżyć prognozy wyników finansowych spółki” – czytamy w raporcie.

Analityk, Sylwia Jaśkiewicz twierdzi, że spółka ma potencjał do wzrostu i generowania gotówki a tym samym w średnim terminie może wypłacać dywidendę, jednak w krótkim terminie nie oczekuje poprawy wyników, rok 2018 był słaby dla spółki.

Medicalgoritmics może wypracować w tym roku 49,3 mln zł skorygowanej EBITDA wobec 56,4 mln zł w 2017 roku. Na 2019 rok analitycy przewidują 54,1 mln zł EBITDA, a na 2020 rok 58,4 mln zł zysku EBITDA.

Notowania spółki zbliżają się już do majowych dołków w okolicy okrągłych 100 zł za a akcję, dziś za jedną sztukę przyjdzie nam zapłacić 108 zł, a więc potencjał do wzrostu jest niewielki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 31.07.2018
Następny artykułBitcoin futures: Zmniejsza się liczba otwartych kontraktów terminowych na BTC
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here