Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 4 marca, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Decory na “trzymaj”  oraz LSI Software ”kupuj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest odpowiednio na poziomie 9,9 zł oraz 17,5 zł za akcję.

Decora

„Podtrzymujemy rekomendacje: długoterminową fundamentalną Trzymaj i krótkoterminową relatywną Niedoważaj. Oczekujemy słabych wyników Spółki za IV kw. 2017 roku i spadku EBITDA w ujęciu rok-do-roku, a wzrost przychodów wynikający z rosnących wolumenów może zostać zniwelowany przez wzrost kosztów.” – czytamy w raporcie

Te artykuły również Cię zainteresują
Spółka chce wycofać ze sprzedaży nisko marżowe produkty co może oznaczać niższą rentowność a co za tym idzie gorsze wyniki za I kwartał 2018 roku, w zamian spółka chce wprowadzić bardziej zaawansowane produkty. Analitycy oczekują że apogeum restrukturyzacji Decora ma już za sobą, ponadto nie powinny wzrosnąć koszty surowców.

29 marca spółka opublikuje raport kwartalny (4Q 2017), oczekiwany jest wzrost 12% r/r sprzedaży pod wpływem silnego popytu na rynku materiałów budowlanych oraz zwiększenia skali penetracji rynku w Polsce. Zysk brutto i zysk netto Decory w IV kw. 2017 roku powinien wynieść odpowiednio 1 mln zł i 3 mln zł.

LSI Software

„Spółka jest notowana przy 7,4x P/E i 3,6x EV/ EBITDA na 2018 rok, co implikuje ok. 50% dyskonto względem porównywalnych spółek. Ponadto w ostatnich 2 latach dynamika zysku netto Spółki była dwucyfrowa i zgodnie z naszą prognozą ta tendencja powinna się utrzymać w 2018 roku. Dlatego trudno nam znaleźć uzasadnienie dla tak dużego dyskonta (wobec lokalnych spółek porównawczych) i podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj.” – czytamy w uzasadnieniu.

Spółka skupuje własne akcje od października 2017 roku, do tej pory skupiono 0,39% kapitału po średniej cenie 12,58, to niewiele, jednak w ocenie analityków spółka może szykować się do wypłaty dywidendy za rok 2017, byłoby to 1 mln zł czyli 0,31 zł na akcję co daje 2,3% stopy dywidendy.

30 kwietnia zostaną opublikowane wyniki finansowe za 4 kwartał 2017, szacunkowo prezychody powinny wzrosnąć o ok 38% r/r. Marże grupy powinny być niższe niż rok wcześniej, zysk netto powinien wzrosnąć o 26% r/r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFałszerstwa giełd kryptowalutowych – $3 mld sztucznych obrotów
Następny artykułBitcoin nowym wskaźnikiem rynkowym?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here