Naga MarketsAnalitycy domu maklerskiego BOŚ wzięli pod lupę dwie spółki, górniczy JSW i chemiczny Ciech rekomendując dla obu “trzymaj” w raporcie datowanym na 18 stycznia.


JSW

“Biorąc pod uwagę (i) dobre zachowanie kursu akcji Spółki oraz (ii) marginalnie niższą naszą 12-miesięczną wycenę docelową w wysokości 110,0 zł na akcję obniżamy długoterminową rekomendację fundamentalną do Trzymaj (poprzednio Kupuj). Jednocześnie obniżamy krótkoterminową rekomendację relatywną dla walorów JSW do Niedoważaj (poprzednio Neutralnie).” – czytamy w raporcie

Kurs porusza się w szerokim kanale wzrostowym, aktualnie bliżej do dolnego jego ograniczenia. Za jedną akcję trzeba zapłacić blisko 100 zł, analitycy BOŚ wyceniają jeden walor na 110 zł w perspektywie 12 miesięcy co daje stopę zwrotu ponad 10% od obecnych cen.

JSW D1

Ciech

“Podwyższamy zarówno nasze krótkoterminowe, jak i długoterminowe prognozy wyników finansowych. Nasza prognozę średniocyklicznej powtarzalnej EBITDA Spółki rośnie do 625 mln zł (575 mln zł poprzednio). W długim horyzoncie zakładamy 475 mln zł skor. EBITDA w segmencie sody i 125 mln zł EBITDA w segmencie organicznym. (…) Nasza 12-miesięczna wycena docelowa walorów Spółki rośnie do 60,0 zł na akcję na akcję (poprzednio 45,0 zł na akcję).” – piszą analitycy BOŚ o Ciechu

Kurs Ciechu radzi sobie zdecydowanie gorzej od szerokiego WIGu, choć ostatni wzrost doprowadził do cen niewidzianych od października ubiegłego roku. Przy cenie 62 zł znajduje się także strefa oporu, jej sforsowanie za pierwszym razem może być trudne. Długoterminowa wycena na poziomie 60 zł sugeruje, że walor jest obecnie notowany bez premii. Na uwagę zasługuje zaś wzmożony handel akcjami w ostatnich sesjach.

Ciech D1tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ utrzymuje „sprzedaj” dla akcji Netii i ING Banku Śląskiego
Następny artykułBitcoin ponownie testuje silną strefę podażową
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here