Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 16 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Ciechu na “trzymaj”  oraz rekomendację relatywną “niedoważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 63,50 zł.


“W styczniowym raporcie nt. Ciechu zalecaliśmy przeważanie walorów Spółki w portfelu w oczekiwaniu mocnych wyników za IV kw. 2018 roku. Jednocześnie sugerowaliśmy, że po publikacji tych wyników przyjdzie właściwy moment na dystrybucję zysków i niedoważanie walorów Spółki. Nadal popieramy tę strategię i zgodnie z nią obniżamy naszą krótkoterminową rekomendację relatywną do rynku dla Spółki do Niedoważaj (poprzednio
Przeważaj).”– czytamy w raporcie.

Składa się na to oczekiwanie zaledwie 170 mln skor. EBITDY w 1 kwartale 2018 roku oraz utrzymującej się ujemnej dynamiki zysków w 2019 roku w związku z niższymi cenami sody. Analitycy banku widzą katalizator dla spółki w postaci dywidendy, jeśli taka zostałaby wypłacona za 2017 rok, co nie jest zbyt pewne w kontekście planowanych wydatków inwestycyjnych.

Minimalnie została podwyższona cena docelowa do 63,5 zł z 60 zł poprzednio.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułAntpol pali BCH w celu zmniejszenia podaży i podniesienia jego wartości
Następny artykułPrognoza dla złotego: spadający kurs i odpływ kapitału
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here