Naga Markets


Zgodnie z raportem datowanym na 22 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Asseco Poland na “trzymaj”  oraz rekomendację relatywną “przeważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 45,50 zł.


“W długim horyzoncie rekomendowalibyśmy trzymanie walorów Asseco Poland, gdyż w naszej ocenie utrata kontraktu na utrzymanie systemu KSI została już prawdopodobnie w pełni uwzględniona w cenie rynkowej. Natomiast w krótkim okresie zalecalibyśmy ich przeważanie względem rynku, ponieważ sądzimy, że znormalizowane wyniki finansowe Spółki w najbliższych kwartałach mogą wspierać kurs akcji Asseco Poland w krótkiej/średniej perspektywie (oczekujemy umiarkowanego wzrostu r/r skonsolidowanego zysku operacyjnego w ujęciu non- IFRS oraz skorygowanego zysku netto (tak spółki-matki jak i Grupy)).” – czytamy w uzasadnieniu

Spółka opublikuje 28 maja wyniki za 1 kwartał, które będą pod dużym wpływem amortyzacji dodatkowych wartości niematerialnych i prawnych (ok 1 mld zł) głównie za sprawą przejęcia spółki Formula. Biorąc pod uwagę spodziewane wyniki, może to być ok -70 mln zł na poziomie skonsolidowanego zysku operacyjnego i -39 mln dla zysku netto.

Analitycy zwracają uwagę na kiepskie przepływy pieniężne oraz możliwość obniżenia dywidendy z 3,01 obecnie do 2,40 zł na akcję co implikuje spadek do 5,3% z 6,6% obecnie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNial Fuller’s Price Action – Tygodniowe spojrzenie na rynki 30 kwietnia – 4 maja
Następny artykułCMC Markets zwiększa płynność dzięki współpracy z XCore PrimeXM
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here