TMS


Zgodnie z raportem datowanym na 13 maja, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska wydał rekomendację fundamentalną dla PCC Rokita “kupuj” oraz rekomendację relatywną “przeważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 145 zł.


“W oparciu o naszą 12-miesięczną wycenę docelową w wysokości 145,0 zł na akcję rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla PCC Rokita długoterminową rekomendacją fundamentalną Kupuj i krótkoterminową rekomendacją relatywną Przeważaj. Musimy przyznać, że Spółka robi na nas duże wrażenie, gdyż w naszej ocenie oferuje niespotykane połączenie (i) oczekiwanej silnej dynamiki zysków, (ii) perspektyw poprawy przepływów pieniężnych oraz (iii) wypłaty sowitych dywidend. Nieczęsto spotyka się spółkę, która dokonuje rozważnych inwestycji na dużą skalę i jednocześnie jest w stanie generować znaczące przepływy pieniężne, które w większości trafiają do akcjonariuszy w formie pokaźnych dywidend.” – czytamy w raporcie.

Spółka w 2017 roku rozpoczęła trzyletni program inwestycyjny, który już teraz przynosi podwyższenie mocy produkcyjnych chloroalkaliów. Analitycy utrzymują, że dobre perspektywy rynku będą kontynuowane a spółka ma szanse osiągnąć znaczącą poprawę w 2018 i 2019 roku, poziom EBITDA byłby odpowiednio ok 350 mln i 410 mln zł.

Za pierwszy kwartał analitycy oczekują wzrostu skons EBITDA z 54 mln do 75 mln w analogicznym okresie 2017 roku, cena docelowa ustalona na 145 zł.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here