Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 13 maja, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska wydał rekomendację fundamentalną dla PCC Rokita “kupuj” oraz rekomendację relatywną “przeważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 145 zł.


“W oparciu o naszą 12-miesięczną wycenę docelową w wysokości 145,0 zł na akcję rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla PCC Rokita długoterminową rekomendacją fundamentalną Kupuj i krótkoterminową rekomendacją relatywną Przeważaj. Musimy przyznać, że Spółka robi na nas duże wrażenie, gdyż w naszej ocenie oferuje niespotykane połączenie (i) oczekiwanej silnej dynamiki zysków, (ii) perspektyw poprawy przepływów pieniężnych oraz (iii) wypłaty sowitych dywidend. Nieczęsto spotyka się spółkę, która dokonuje rozważnych inwestycji na dużą skalę i jednocześnie jest w stanie generować znaczące przepływy pieniężne, które w większości trafiają do akcjonariuszy w formie pokaźnych dywidend.” – czytamy w raporcie.

Spółka w 2017 roku rozpoczęła trzyletni program inwestycyjny, który już teraz przynosi podwyższenie mocy produkcyjnych chloroalkaliów. Analitycy utrzymują, że dobre perspektywy rynku będą kontynuowane a spółka ma szanse osiągnąć znaczącą poprawę w 2018 i 2019 roku, poziom EBITDA byłby odpowiednio ok 350 mln i 410 mln zł.

Za pierwszy kwartał analitycy oczekują wzrostu skons EBITDA z 54 mln do 75 mln w analogicznym okresie 2017 roku, cena docelowa ustalona na 145 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUDCAD – wzrostowy tydzień po odbiciu od wsparcia
Następny artykułStrategia EMA10/20 – a było już tak blisko
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here