Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 18 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną KGHM na “kupuj”  oraz obniżył rekomendację relatywną “neutralnie”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 115 zł.


“Obniżamy prognozy finansowe dla Spółki biorąc pod uwagę istotnie słabsze warunki makroekonomiczne niż oczekiwaliśmy. Ostatnie spadki cen miedzi zaskoczyły nas, tym bardziej że towarzyszyło im osłabienie USD. Zważywszy na bieżący kurs USD i obecne ceny miedzi zakładamy w 2018 roku ujemny efekt makroekonomiczny rzędu 0,1 mld zł w porównaniu z 2017 dla KGHM Polska, chociaż jeszcze kwartał wcześniej oczekiwaliśmy dodatniego efektu makroekonomicznego na poziomie prawie +0,5 mld zł. Niepokoi nas też zachowanie cen srebra. Obecnie oczekujemy połączonego negatywnego efektu makroekonomicznego i wolumenowego na sprzedaży srebra w KGHM Polska w 2018 roku rzędu -0,4 mld zł względem 2017 roku (w poprzednim kwartale zakładaliśmy -0,01 mld zł).” – czytamy w raporcie.

Analitycy oczekują bardzo słabych wyników za 1 kwartał 2018, co jest związane z przygotowaniami do przestoju huty miedzi w Głogowie. Prognoza 709 mln raportowanego i 548 mln skorygowanego zysku netto, poprawić ma się wynik na działalności finansowej z uwagi na osłabienie USD o około 139 mln zł.

Oczekiwana jest poprawa w drugim kwartale po zakończonym przestoju, wolumeny powinny wówczas wzrosnąć. DM BOŚ pozostaje pozytywnie nastawiony do spółki mimo obniżenia wyceny do 115 zł (poprzednio 143 zł).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułBitcoin to scam – twierdzi były CEO PayPal
Następny artykułCzy powinniśmy się martwić dynamiką wzrostu strefy euro?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here