TMS


Zgodnie z raportem datowanym na 5 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną dla spółek PKN Orlen i Lotos na “kupuj”  oraz rekomendację relatywną “przeważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie odpowiednio 117 zł oraz 84,30 zł.


“Sądzimy, że walory PKN są bardzo tanie. W oparciu o naszą niezmienioną 12-miesięczną wycenę docelową w wysokości 117,0 zł na akcję podtrzymujemy nasze rekomendacje:
długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj. Utrzymujemy nasze pozytywne nastawienie do planowanej fuzji z Lotosem, gdyż oceniamy, że konsolidacja powinna wygenerować widoczne synergie dla obu spółek. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że połączenie spółek potrwa prawdopodobnie kilka kwartałów, naszą uwagę kierujemy w stronę innych pozytywnych bodźców, które tymczasem mogą okazać się ważniejsze dla inwestorów.” – czytamy w raporcie PKN.

Analitycy widzą poprawę marż rafineryjnych do 6 USD/bbl oraz niskie wskaźniki ekonomiczne czyli P/E i EV/EBITDA ok 7x i 4x na lata 2019-20. Dodatkowo premie lądowe spot na oleju napędowym mogą okazać się pozytywne w2018 roku.

Lotos

“Uważamy, że walory Lotosu są bardzo tanie. W oparciu o naszą niezmienioną 12-miesięczną wycenę w wysokości 84,3 zł na akcję podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj.” – czytamy w raporcie

Bardzo podobnie wygląda sytuacja w spółce Lotos, dodatkowo analitycy wspominają, że zakaz handlu w niedziele może być potencjalnym czynnikiem rozwoju działalności detalicznej w obu spółkach.

Analitycy oczekują w I kwartale skor. EBITDA w wysokości 625 mln zł w porównaniu z 631 mln zł rok wcześniej. Dla Orlenu będzie to 1,8 mld zł wobec 2,134 mld rok temu.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here