Naga Markets


Zgodnie z raportem datowanym na 11 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska diametralnie zmienił postrzeganie akcji JSW i  podwyższył rekomendację fundamentalną do “kupuj”  oraz rekomendację relatywną “przeważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 110 zł.


“Uważamy, że inwestorzy za bardzo koncentrują się na zachowaniu cen spot węgla i koksu, zaniedbując ewentualny pozytywny wpływ na EBITDA obecnie realizowanych przez Spółkę projektów. Tymczasem powinni pamiętać, że w I poł. 2019 roku Spółka prawdopodobnie zakończy budowę zakładu przeróbki węgla w kopalni Budryk, co powinno skutkować widoczną poprawą uzysków węgla. Ponadto zakończenie głębokich inwestycji w Budryku i w Knurowie-Szczygłowicach w latach 2019-20 powinno przynieść dodatkowe korzystne efekty. Zakładamy łączny pozytywny wpływ inwestycji na skons. EBITDA rzędu ok. 400 mln zł rocznie, aczkolwiek przyjmujemy, że jest to bardzo konserwatywne założenie i ostatecznie może być to wyższa wartość.” – czytamy w raporcie.

Analitycy banku sądzą, że akcje są wyjątkowo tanie (6x P/E i 2,5x EV/EBITDA na 2018 rok), dodatkowo zakładają, że spadki na USDPLN mają się ku końcowi. Wyniki za I kwartał 2018 mają być bardzo dobre (choć nie w ujęciu r/r), prognoza 925 mln EBITDA. Sprzedaż w omawianym kwartale na poziomie 3,7 mln ton węgla z ceną jednostkową 700zł za tonę. Cena wędruje do 110 zł czyli potencjał ok 20% dla akcji spółki.Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCoraz gorsze wyniki funduszy kryptowalutowych
Następny artykułZ Bitcoinem jesteś za pan brat? Masz szansę na pracę w Citigroup!
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here