Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 4 lipca, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną oraz relatywną “Kupuj” dla Bogdanki oraz JSW. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest odpowiednio na poziomie 70 zł i 110 zł.


“W oparciu o majowy indeks PSCMI można założyć, że ceny węgla energetycznego w Polsce wzrosły w br. o 17%, co może implikować, że w 2018 roku PGG zaoferuje produkt, którego ceny będą przynajmniej o 20% wyższe niż rok temu. Tymczasem z analizy wyników finansowych Bogdanki za I kw. br. wynika, że roczne ceny w kontraktach węglowych Spółki wzrosły w br. jedynie o 3-4%, co wydaje się rozczarowaniem, jednakże w naszej ocenie jest to spowodowane efektem opóźnienia dotyczącym prawdopodobnie stałych kontraktów. Podtrzymujemy nasze przekonanie, że Bogdanka wprowadzi wyższe ceny węgla w nadchodzących latach z pewnym opóźnieniem w stosunku do PGG. W naszych zaktualizowanych prognozach zakładamy odpowiednio 6% i 2% wzrost cen w 2019 i 2020.” – czytamy w raporcie

Ceny węgla na światowych rynkach oscylują w okolicy 80-90 dolarów za tonę, jest to poziom dość wysoki oceniają analitycy co przełoży się na lepsze wyniki Bogdanki, również wzrost kursu USDPLN jest pozytywnym czynnikiem.

Za drugi kwartał DM BOŚ spodziewa się 34 mln zł zysku netto w porównaniu do 44 mln w roku ubiegłym

JSW

Dość zaskakujący jest fakt podwyższenia wynagrodzeń w spółce o 187 mln zł w tym roku, dodatkowo JSW wypłaciła już jednorazowo 370 mln zł premii. Na dodatek spółka wycofała się programu oszczędnościowego na kwotę 500 mln a całkowite koszty wynagrodzeń wzrosną w tym roku o 1 miliard zł.

Mimo to analitycy sądzą że spółka jest wybitnie tania, szczególnie na tle innych porównywalnych podmiotów. EBITDA ma wynieść w 2018 roku 3 mld zł co implikuje P/E na 5x a EV/EBITDA na 2x. Również tutaj pozytywny wpływ wzrostu kursu USDPLN analitycy szacują na około 200 mln zł.

W perspektywie 12 miesięcy wycena spółki oscyluje przy poziomie 110 zł za akcję. W czwartek 12 lipca za jedną akcję przyjdzie nam zapłacić 76 zł.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBitcoin rośnie w siłę w Kanadzie
Następny artykułKlienci skarżą się na kantor internetowy. KNF odpowiada
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here