Naga MarketsW datowanym na 1 marca 2018 roku raporcie Domu Maklerskiego BOŚ, czytamy o podtrzymaniu długoterminowej rekomendacji fundamentalnej dla Asseco SEE na poziomie “kupuj” i podwyższeniu ceny docelowej do 17,30 zł.


“Pomimo (i) znacznego (o>40%) wzrostu kursu akcji Spółki w ciągu ostatnich 14 miesięcy oraz (ii) lekkiej korekty w górę mnożników wyceny Asseco SEE (wskaźnik EV/EBITDA (oparty na danych ‘jeden rok do przodu’) wzrósł z ok. 3,8x na koniec 2016 do ok. 4,6x obecnie) w dalszym ciągu postrzegamy walory Asseco SEE jako silnie niedowartościowane fundamentalnie. Dlatego też podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj w oparciu o naszą 12-miesięczną wycenę.

Nasza 12-miesięczna wycena walorów ASEE (…) rośnie do 17,3 zł na akcję (16,6 zł poprzednio) – przede wszystkim jest to efekt podwyższenia prognoz nansowych dla Spółki.

Podjęliśmy też próbę ustalenia ewentualnej wartości walorów ASEE w przypadku powodzenia scenariusza z segmentacją biznesu, aczkolwiek nie traktujemy tego ćwiczenia jako części naszej obecnej 12-miesięcznej wyceny akcji Spółki (…) Wynik naszego ćwiczenia implikuje, że w przypadku udanego wdrożenia planu segmentacji uczciwa wycena walorów ASEE może zbliżyć się do 20 zł na akcję w porównaniu z 17,3 zł na akcję dla wyceny bez segmentacji.” – informuje Sobiesław Pająk z DM BOŚ

Źródło: DM BOŚ

W datowanym na 2 marca 2018 roku raporcie Domu Maklerskiego BOŚ, czytamy natomiast o zmianie krótkoterminowej rekomendacji relatywnej dla Comarch na “Niedoważaj z “Neutralnie”.

1 marca po zakończeniu sesji Spółka opublikowała niekorzystne wyniki finansowe za IV kwartał ub. roku. “Dostrzegamy dwa powody stojące za gorszymi od oczekiwań wynikami za IV kwartał ub. roku; po pierwsze nieoczekiwane znaczące ujemne saldo pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych, które odpowiada z grubsza za połowę rozbieżności między oczekiwaniami a wynikami, a po drugie, niższe od oczekiwań przychody, co tłumaczy pozostałą połowę ww. rozbieżności.” – informuje Sobiesław Pająk z DM BOŚ

Oczekiwany wpływ: Negatywny. Wyniki rozczarowały w całej rozciągłości rachunku wyników, a sytuacji nie poprawiły nieszczególne przepływy pieniężne na dział. operacyjnej. Spodziewamy się negatywnej reakcji inwestorów i obniżamy krótkoterminową rekomendację relatywną dla walorów Comarchu do Niedoważaj (poprzednio Neutralnie). Ponadto uważamy, że bieżące oczekiwania odnośnie wyników finansowych Spółki w 2018 roku (nie wyłączając naszych) są obarczone oddolnym ryzykiem, chociaż z drugiej strony wydaje się prawdopodobne, że w br. nastąpi zauważalna poprawa w ujęciu rok-do-roku (w listopadzie 2017 roku zarząd sygnalizował, że wartość portfela zamówień na 2018 rok jest wyższa o prawie 20% r/r), jednocześnie ten znaczący wzrost r/r byłby odnoszony do niższej niż bazy z 2017 roku niż poprzednio zakładano. – czytamy w rekomendacji DM BOŚtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd rynku kryptowalut – na giełdach znowu polała się krew
Następny artykułBOŚ: Rekomendacje dla dużych banków PKO BP “trzymaj” a Pekao “kupuj”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here