Naga MarketsZgodnie z raportem wydanym 5 czerwca br. Dom Maklerski BOŚ zmienił swoją ostatnią rekomendację z kwietnia z „trzymaj” na „kupuj” oraz rekomendację relatywną z „niedoważaj” na „przeważaj”. Wycena w najbliższych dwunastu miesiącach jest prognozowana na poziomie 80,00 zł.

Podniesienie rekomendacji to niewątpliwie pozytywna informacja dla spółki. Dom maklerski, a konkretnie autor rekomendacji, Łukasz Prokopiuk argumentuje poprawę nastawienia do Ciechu z dwóch głównych przyczyn: ”po pierwsze, oczekujemy pozytywnego rozwoju sytuacji na rynku sody w  Europie i, po drugie, zakładamy, że te optymistyczne perspektywy dla segmentu sody powinny pozwolić Spółce na wypłatę znaczących dywidend (stopa dywidendy brutto na poziomie przynajmniej 5%) w najbliższych latach.”

Według szacunków DM BOŚ w 2018 i 2019 roku segment sody powinien wygenerować kolejno 595 i 600 mln zł skor. EBITDA. Również spodziewany jest wzrost cen sody w 2019 r. Oczekiwania względem przeciętnych kwartalnych wyników są bardzo podobne jak rok temu. W II kw. br. 175 mln zł skons. skorygowanej EBITDA w porównaniu z rokiem ubiegłym – 181 mln zł. Również w segmencie sody oczekiwana skor. BITDA są na poziomie 150 mln zł względem 151 mln zł rok temu.

Najbliższe publikacje wyników finansowych dla spółki:

  • 26 września – wyniki za I kw. 2018;
  • 26 listopada – wyniki za III kw. 2018;

DM BOŚ wymienia również ryzyka związane z zachwianiem kursu cen akcji Ciech S.A:

  1. Spadek cen sody,
  2. Wyższe ceny surowców – większe koszta,
  3. Silny PLN,
  4. Rosnąca konkurencja na tureckim i chińskim rynku sody.

Patrząc pod kątem notowań i wolumenu, na wykresie spółki Ciech S.A. możemy w ostatnich dniach zaobserwować dwa duże strzały wolumenu na interwale dziennym. Obie świece tworzą dwie strefy największego obrotu z częścia wspólną na poziomie 61-62 zł. Dopóki ta strefa trzyma to daje nam pozytywny sygnał dla dalszych wzrostów. Poniżej 60 zł i przebicie z impetem tego poziomu, może znacząco zahamować dynamikę ostatnich wzrostów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzy rok 2018 będzie rokiem wkroczenia blockchain do głównego nurtu finansowego?
Następny artykułSzczyt produkcji przemysłowej w Europie?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here