TMS


Zgodnie z raportem datowanym na 17 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Bogdanki na “kupuj”  oraz podniósł rekomendację relatywną “przeważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 70 zł.


“W naszej ocenie walory Bogdanki są niezasłużenie tanie. W ostatnim kwartale kurs akcji Spółki spadł o ok. 30% i, chociaż istniały powody, które mogły uzasadnić takie zachowanie kursu, w naszej ocenie spadek był zbyt głęboki. Obniżyliśmy zarówno prognozy wyników finansowych dla Spółki, jak i 12-miesięczną wycenę docelową do 70,0 zł na akcję (poprzednio 80,0 zł), niemniej dostrzegamy istotny fundamentalny potencjał wzrostu i w konsekwencji podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj. Natomiast zważywszy na słabość kursu akcji Spółki w ostatnich tygodniach liczymy na jego odbicie w najbliższej przyszłości i podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do Przeważaj (poprzednio Neutralnie).” – czytamy w uzasadnieniu.

Analitycy uważają, że reakcja na wstępne wyniki była mocno przesadzona (publikacja za 1 kwarta – 24 maja).  Wstępna EBITDA 122 mln to nie jest katastrofalny wynik a zapasy prawdopodobnie zostaną sprzedane w nadchodzących kwartałach. W 2018 i ’19 roku dm BOŚ oczekuje wzrostu cen węgla o odpowiednio 4 i 6% i z rezerwą podchodzą do projektu gazyfikacji węgla, bowiem Bogdanka nie planuje podwyższenia mocy produkcyjnych.

Obniżona prognoza średniej powtarzalnej EBITDA maleje do 700 mln z 750 mln poprzednio i cena docelowa z 80 zł do 70 zł na akcję.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here