Naga MarketsZgodnie z raportem datowanym na 17 kwietnia, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska utrzymał rekomendację fundamentalną Bogdanki na “kupuj”  oraz podniósł rekomendację relatywną “przeważaj”. Wycena w horyzoncie dwunastu miesięcy prognozowana jest na poziomie 70 zł.


“W naszej ocenie walory Bogdanki są niezasłużenie tanie. W ostatnim kwartale kurs akcji Spółki spadł o ok. 30% i, chociaż istniały powody, które mogły uzasadnić takie zachowanie kursu, w naszej ocenie spadek był zbyt głęboki. Obniżyliśmy zarówno prognozy wyników finansowych dla Spółki, jak i 12-miesięczną wycenę docelową do 70,0 zł na akcję (poprzednio 80,0 zł), niemniej dostrzegamy istotny fundamentalny potencjał wzrostu i w konsekwencji podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Kupuj. Natomiast zważywszy na słabość kursu akcji Spółki w ostatnich tygodniach liczymy na jego odbicie w najbliższej przyszłości i podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do Przeważaj (poprzednio Neutralnie).” – czytamy w uzasadnieniu.

Analitycy uważają, że reakcja na wstępne wyniki była mocno przesadzona (publikacja za 1 kwarta – 24 maja).  Wstępna EBITDA 122 mln to nie jest katastrofalny wynik a zapasy prawdopodobnie zostaną sprzedane w nadchodzących kwartałach. W 2018 i ’19 roku dm BOŚ oczekuje wzrostu cen węgla o odpowiednio 4 i 6% i z rezerwą podchodzą do projektu gazyfikacji węgla, bowiem Bogdanka nie planuje podwyższenia mocy produkcyjnych.

Obniżona prognoza średniej powtarzalnej EBITDA maleje do 700 mln z 750 mln poprzednio i cena docelowa z 80 zł do 70 zł na akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułVestor DM rozpoczyna rekomendacje dla AC od ceny docelowej 38,5 zł
Następny artykułSnoop Dogg nową twarzą Ripple? Promuje majową konferencję
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here