Naga MarketsAnalitycy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska w aktualizacji raportu z 14-go lutego 2018 r. długoterminowo rekomendują kupno akcji spółki 11 bit studios. Kurs w momencie publikacji raportu był na poziomie 209,00 zł, natomiast w horyzoncie 12-miesięcznym spodziewany jest jego wzrost do poziomu 253,00 zł.

W raporcie czytamy:

Zakładamy, że Frostpunk ukaże się nie w I kwartale, zgodnie z o cjalną zapowiedzią Spółki, ale pod koniec kwietnia br. Niedawno Paradox Interactive poinformował, że 15 marca wyda strategiczną grę typu city builder, Surviving Mars i sądzimy, że 11 bit studios może chcieć wydać swoją produkcję przynajmniej miesiąc później. Dlatego też uwzględniamy w naszym modelu przeniesienie premiery Frostpunka na II kw. 2018 i równocześnie zakładamy opóźnienie premiery Projektu 8 na IV kw. 2020 (zamiast I kw. 2020).

Ponadto z ostatnich rozmów z zarządem Spółki wnioskujemy, że Spółka poniosła większość kosztów marketingowych w poprzednich kwartałach, podczas gdy my zakładaliśmy, że 2-3 mln zł będzie zaksięgowane w 2018 roku. Dowiedzieliśmy się również, że koszty produkcji wersji pudełkowej Frostpunka poniosą dystrybutorzy, a nie Spółka, jak wcześniej zakładaliśmy. W konsekwencji obniżyliśmy nasze szacunki kosztów operacyjnych 11 bit studios o ok. 3-4 mln zł w 2018 roku.

Nie zmienia się nasza prognoza wolumenu sprzedaży Frostpunka w wersji na PC w wysokości 760 tys. sztuk i wersji na konsole w wysokości 250 tys. sztuk w ciągu 12 miesięcy, aczkolwiek obecnie zakładamy, że wersja na konsole będzie miała taką samą cenę jak wersja na PC, czyli 29,99 USD (poprzednio zakładaliśmy 34,99 USD).

Z uwagi na lekko obniżone prognozy kosztów operacyjnych, przesunięcie horyzontu wyceny porównawczej do 2020 roku włącznie oraz ok. 6% wzrost mnożników wyceny porównywalnych spółek rośnie nasza 12-miesięczna wycena dla walorów 11 bit studios do 253 zł na akcję (poprzednio 231 zł na akcję) i podtrzymujemy rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj.

Notowania pod kluczowym oporem

Kurs 11 bit studios zmaga się obecnie z kluczową strefą oporu w obrębie poziomu 214.00, która stanowi jednocześnie górne ograniczenie konsolidacji. Jeśli zatem notowania mają rosnąć w kierunku 253 zł za akcję, niezbędne jest przełamanie tego obszaru.

Najbliższe wsparcie znajduje się tu w okolicach poziomu 192.00. Kolejne stanowi natomiast strefa dolnego ograniczenie konsolidacji okolicach poziomu 157.00.

Wykres dzienny 11 bit studios od TradingViewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here