Naga MarketsW raporcie datowanym na 18 stycznia 2018 r., Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska analizował spółkę Orange PL notowaną na WIG 30. Mimo, że jej notowania znajdują się powyżej docelowej wyceny, analitycy zdecydowali się podtrzymać długoterminową rekomendację Trzymaj dla walorów Orange PL.

Jako jeden z największych graczy w trzech kluczowych segmentach rynku telekomunikacyjnego (segmenty: stacjonarny, komórkowy i szerokopasmowy), Orange PL jest silnie zależny od rozwoju sytuacji na tym rynku, który pozostaje pod wpływem utrzymującej się presji w związku z (i) wysokim stopniem penetracji rynku telefonii komórkowej (133% na koniec III kw. 2017 r. zostawiając niewielki potencjał wzrostu) ograniczającym potencjał dalszego wzrostu, w połączeniu z agresywną strategią czwartego operatora Play, który konsekwentnie zwiększa swój udział w rynku (ok. 28,5%), (ii) malejącym rynkiem telefonii stacjonarnej (wskutek odpływu klientów do segmentu komórkowego i VoIP), (iii) zastojem na rynku Internetu szerokopasmowego w połączeniu ze skutecznością strategii operatorów telewizji kablowej, oraz (iv) działaniami UKE nieustającego w próbach pobudzenia konkurencji na rynku telekomunikacyjnym.

Pomimo tego, że kurs akcji Spółki utrzymuje się nieco powyżej naszej wyceny, podtrzymujemy długoterminową rekomendację fundamentalną Trzymaj dla walorów Orange PL, ponieważ poprawiająca się dynamika zysków kwartalnych (oczekiwana wyższa skor. EBITDA w IV kw. 2017 niż rok wcześniej) może przełożyć się na podwyższenia naszych prognoz dla Spółki na 2018 rok. – czytamy w raporcie DM BOŚ.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nasza docelowa 12-miesięczna wycena walorów Orange PL w wysokości 5,5 zł na akcję nie ulega zmianie.


Ponowny test wsparcia

Od strony technicznej notowania cen akcji Orange przełamały istotny obszar oporu między 6.00/10, który obecnie jest testowany jako nowe wsparcie. Opór ten można również uznać za linię szyi formacji odwróconej głowy z ramionami, która wskazuje na potencjalną zmianę trendu na wzrostowy. Najbliższy kluczowy cel w przypadku realizacji byczego scenariusza wypada w okolicach poziomu 7 zł za akcję.

Wykres Orange od TradingView

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pgnig | btc kurs | pkn orlen gpw | s p 500 | notowania s&p 500 | akcje lotos cena |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here