TMS


Zgodnie z raportem Domu Maklerskiego BOŚ, instytucja zdecydowała się utrzymać swoje rekomendacje fundamentalne dla akcji spółek Bogdanka i Play na poziomie „kupuj”. W obu przypadkach zdecydowano się jednak obniżyć wycenę w horyzoncie 12 miesięcy, kolejno do 80 zł i 37,90 zł za akcję.


Bogdanka – 2018 przyniesie poprawę EBITDA?

Wyceniamy walory Spółki wykorzystując kombinację wyceny DCF (80%) i wyceny porównawczej (20%). Nasza 12-miesięczna wycena docelowa walorów Bogdanki maleje do 80,0  zł na akcję (poprzednio 85,0  zł), przede wszystkim pod wpływem oczekiwanych wyższych wydatków inwestycyjnych” – rekomenduje DM BOŚ.

Źródło: DM BOŚ

Poziomy docelowe wyznaczane przez Bank Ochrony Środowiska niemal pokrywają się z maksimami rozrysowanymi w drugiej połowie 2017 roku. Od tego czasu cena jednak wyraźnie się osunęła, znajdując wsparcie na 66,04. W tym momencie „w grze” pozostaje konsolidacja pomiędzy wspomnianym poziomem i pułapem 71,00. Dopiero pokonanie tego zakresu pozwoli myśleć o dalszych wzrostach w stronę 80,00.

Wykres LWB dzięki Tradingview.com

Play – akcje radzą sobie gorzej niż indeks WIG

„Nasza 12-miesięczna wycena docelowa, która jest złożeniem równych wag wyceny DCF i wyceny porównawczej, spada do 37,9 zł na akcję (poprzednio 39,4 zł), przede wszystkim pod wpływem lekkiego obniżenia prognoz oraz niższych mnożników wyceny Cyfrowego Polsatu” – czytamy w rekomendacji DM BOŚ.

Źródło: DM BOŚ

Notowania dzienne pokazują, że cena powraca nad sierpniowe minima 33,40 zł za jedną akcję po silnych osunięciach. Poziom docelowy pokrywa się natomiast z okolicami dotychczasowych maksimów, które udało się rozrysować cenie. W związku z tym przed realizacją rekomendacji DM BOŚ bardzo długa druga.

Wykres PLY dzięki Tradingview.comNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here