Naga MarketsZgodnie z raportem Domu Maklerskiego BOŚ, instytucja zdecydowała się utrzymać swoje rekomendacje fundamentalne dla akcji spółek Bogdanka i Play na poziomie „kupuj”. W obu przypadkach zdecydowano się jednak obniżyć wycenę w horyzoncie 12 miesięcy, kolejno do 80 zł i 37,90 zł za akcję.


Bogdanka – 2018 przyniesie poprawę EBITDA?

Wyceniamy walory Spółki wykorzystując kombinację wyceny DCF (80%) i wyceny porównawczej (20%). Nasza 12-miesięczna wycena docelowa walorów Bogdanki maleje do 80,0  zł na akcję (poprzednio 85,0  zł), przede wszystkim pod wpływem oczekiwanych wyższych wydatków inwestycyjnych” – rekomenduje DM BOŚ.

Źródło: DM BOŚ

Poziomy docelowe wyznaczane przez Bank Ochrony Środowiska niemal pokrywają się z maksimami rozrysowanymi w drugiej połowie 2017 roku. Od tego czasu cena jednak wyraźnie się osunęła, znajdując wsparcie na 66,04. W tym momencie „w grze” pozostaje konsolidacja pomiędzy wspomnianym poziomem i pułapem 71,00. Dopiero pokonanie tego zakresu pozwoli myśleć o dalszych wzrostach w stronę 80,00.

Wykres LWB dzięki Tradingview.com

Play – akcje radzą sobie gorzej niż indeks WIG

„Nasza 12-miesięczna wycena docelowa, która jest złożeniem równych wag wyceny DCF i wyceny porównawczej, spada do 37,9 zł na akcję (poprzednio 39,4 zł), przede wszystkim pod wpływem lekkiego obniżenia prognoz oraz niższych mnożników wyceny Cyfrowego Polsatu” – czytamy w rekomendacji DM BOŚ.

Źródło: DM BOŚ

Notowania dzienne pokazują, że cena powraca nad sierpniowe minima 33,40 zł za jedną akcję po silnych osunięciach. Poziom docelowy pokrywa się natomiast z okolicami dotychczasowych maksimów, które udało się rozrysować cenie. W związku z tym przed realizacją rekomendacji DM BOŚ bardzo długa druga.

Wykres PLY dzięki Tradingview.comtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here