Naga MarketsZgodnie z raportami datowanymi na 19 października, dom maklerski Banku Ochrony Środowiska (BOŚ) utrzymał rekomendację fundamentalną sprzedaj dla akcji spółek bankowych mBank oraz Pekao.


Pekao – wycena poniżej aktualnego kursu

„8 listopada Bank opublikuje swoje wyniki finansowe za III kw. br., które w naszej ocenie będą przeciętne. Nie oczekujemy przyspieszenia w  segmencie korporacyjnych kredytów i  zakładamy powolny wzrost przychodów przy podobnej bazie kosztów. Zakładamy również powrót odpisów aktualizacyjnych na poziom długoterminowej średniej i ich wzrost względem poprzedniego kwartału. Reasumując spodziewamy się słabego kwartału i  prognozujemy 564  mln  zł zysku netto (+5% kw./kw. i +8% kw./kw.)” – czytamy w rekomendacji BOŚ.

W oczekiwaniu na wyniki kwartalne BOŚ podtrzymuje dwunastomiesięczną wycenę docelową na poziomie 115,3 zł na akcję, czyli poniżej obecnej wyceny rynkowej. Dom maklerski zwraca jednocześnie uwagę, że akcje Pekao są notowane na poziomie bliskim średniej sektora bankowego.

Od strony technicznej widzimy, że notowania wybiły z konsolidacji pomiędzy 131.30-119.00 i testują jej zakres od dołu. Poziom 115.30 rekomendowany przez BOŚ pokrywa się z zeszłorocznymi minimami listopadowo-grudniowymi.

mBank – pomimo dobrych wyników czekają nas spadki

„W III kwartale 2017 roku mBank odnotował 291,41 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej. Jest to wzrost o 60,93 mln zł wobec 230,48 mln zł zysku rok wcześniej i o 8,1% wobec II kwartału 2017 r.” – informował wczoraj po publikacji wyników instytucji Arkadiusz Jóżwiak.

Pomimo tego kurs nie reagował dużym optymizmem, co może pokrywać się z prognozami DM BOŚ w zakresie przyszłego kształtowania się notowań. W swojej rekomendacji dom maklerski podtrzymuje dwunastomiesięczną wycenę docelową na poziomie 390,6 zł na akcję.

W odróżnieniu od akcji Pekao, notowaniom mBanku obecnie daleko do docelowego poziomu z rekomendacji BOŚ. Cena powraca co prawda pod maksima wrześniowe, jednak zanim dojdzie do pułapu 390,6 przed nią cały czas kilka istotnych wsparć – szczególnie okolice 410,00 i 61,8% zniesienia Fibonacciego (strefa popytu testowana w tym roku już trzykrotnie).tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here