Naga MarketsLogo Orange PolskaW raportach datowanym na 1 i 2 października Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska podwyższa rekomendację Orange Polska do “trzymaj” i ponosi cenę docelową do 4,7 zł oraz obniża cenę docelową dla akcji Ciechu do 63 zł z 72,5 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “kupuj”.


Analitycy DM BOŚ w kolejnych dwóch raportach wydają rekomendację dotyczącą Orange Polska oraz spółki Ciech.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy podają w raporcie dotyczącym Orange Polska: “Wśród kluczowych czynników wpływających na wyniki spółki wskazujemy utrzymujące się szybkie tempo rozwodnienia ARPU komórkowego oraz ciągle ujemny wynik netto przyłączeń w segmencie stacjonarnym, głównie w sieci wąskopasmowej. Rosnąca liczba sprzedanych konwergentnych ofert oraz efekty restrukturyzacji (m.in. redukcja kosztów pracowniczych czy kosztów handlowych) do pewnego stopnia łagodzi niekorzystny wpływ tych czynników“.

W III kwartale 2018 roku analitycy oczekują skonsolidowanych przychodów Orange w wysokości 2.760,4 mln zł, skonsolidowanej EBITDA w wysokości 706,9 mln zł i prognozują 17,1 mln zł straty netto.

Aktualnie spółka znajduje się na wsparciu cenowym przy poziomie 4,44 zł za akcję. Przerwanie wsparcia otworzy jednak drogę do poziomu najbliższego kolejnego wsparcia, znajdującego się na poziomie 4,30 zł. Poziom rekomendacji – 4,7 zł stanowi od aktualnej ceny potencjał wzrostowy na poziomie około 7 procent.

Wykres ORANGE polska H1 09.10.2018
ORANGE H1 09.10.2018 Źródło: xStation5

W drugim raporcie DM obniżył cenę docelową dla akcji Ciechu do 63 zł z 72,5 zł wcześniej, podtrzymując rekomendację “kupuj”. Analitycy DM BOŚ wskazują na wzrost cen CO2, ale – ich zdaniem – powinni go ponieść klienci spółki, dzięki utrzymującemu się silnemu rynkowi sody w Europie. “Nie budzą naszego niepokoju wysokie ceny energii elektrycznej oczekiwane w 2019, ponieważ Ciech prawdopodobnie więcej energii sprzedaje, niż kupuje od zewnętrznych sprzedawców. Sądzimy także, że wzrost cen gazu Ciech będzie w stanie prawdopodobnie przenieść na klientów swojej niemieckiej elektrowni” – wyjaśniali autorzy raportu.

DM BOŚ zakłada w podstawowym scenariuszu, że w 2019 r. spółka utrzyma EBITDA na poziomie tegorocznym, który prognozowany jest na ok. 700 mln zł.

Wykres CIECH D1 09.10.2018
CIECH D1 09.10.2018 Źródło: xStation5

Nowa cena docelowa spółki to 63 zł za akcję. Aktualnie spółka oscyluje na poziomie 47,12, a więc nadal wymowa spadkowa – do momentu wybicia poziomu 51,40 zł. Poziom docelowy rekomendacji stanowi obecnie 34 procentowy potencjał wzrostowy dla wykresu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCD Projekt: Kanadyjczycy pomogą przy Cybperunku. Wykres rośnie
Następny artykułFirma krypto chce kupić klub Hull City za 45 mln GBP
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here