Naga MarketsJeszcze we wrześniu wiceprezes spółki, Konrad Tarański dostrzegał możliwość wzrostów przychodu o ponad 20 procent w bieżącym roku dla spółki Comarch. Natomiast zgodnie z raportem datowanym na 1 października, DM BOŚ podniósł cenę docelową dla akcji Comarchu do 172,2 z 167,4 zł, jednocześnie utrzymując rekomendację na poziomie „trzymaj”.


Comarch obsłuży system ZUSu

Analitycy DM BOŚ oczekują bardzo dobrych wyników finansowych za III kw. 2018 roku. W raporcie napisano:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Prognozujemy odpowiednio ok. 25 proc. i 89 proc. wzrost rdr przychodów i EBITDA (wobec wyników w kwartale bazowym raportowanych zgodnie z wcześniej obowiązującymi standardami rachunkowymi) oraz >20 mln zł zysku netto (w trzecim kwartale 2017 roku strata netto).

ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Comarch podpisał umowę o świadczenie usługi wsparcia, eksploatacji i utrzymania KSI z ZUSem w marcu. Analitycy zwracają uwagę, iż ostatnia pozytywna weryfikacja przez ZUS zdolności spółki Comarch do samodzielnego świadczenia usług utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS powinna wpłynąć na wzrost akcji spółki.

Zobacz również: Zapiski giełdowego spekulanta: CD Projekt – ciągnie branżę w dół

DM BOŚ podnosi rekomendację Comarchu
Xstation XTB

Nasze prognozy dla spółki zakładają pozytywną weryfikację zdolności Comarchu do samodzielnego świadczenia usług na rzecz utrzymania systemu KSI w ZUS, co będzie równoznaczne z utrzymaniem tego kontraktu przez spółkę – dodano w raporcie.

Raport sporządzono przy kursie 168,5 zł.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here