Naga MarketslppPodczas ostatnich sesji Dom Maklerski BOŚ publikuje raport, w którym analitycy wydają dalszą rekomendację dla spółek Neuca oraz spółki LPP. Według niej spółka Neuca otrzymuje podwyższoną cenę docelową akcji z zakresu 458,7 zł do obecnego poziomu 534,2 zł zaś spółka LPP z 6.327 zł do 7.236 zł. Choć w przypadku Neuki analitycy podtrzymują rekomendację “trzymaj”, LPP otrzymuje podwyższaną rekomendacje do “kupuj”.

Raport Domu Maklerskiego obejmuje:

  • Podniesienie ceny docelowej akcji spółki LPP do 7.236 zł
  • Podniesienie ceny docelowej akcji spółki Neuca do 534,2 zł
  • Analitycy zwracają uwagę na dobre wyniki spółki Neuca

Neuca i LPP z podwyższonym poziomem docelowym akcji

Dziś raport Domu Maklerskiego odnosi się do dwóch wspomnianych już w nagłówku spółek. W stosunku do Neuca analitycy piszą tak: “Wyniki finansowe spółki za I kwartał br. okazały się bardzo dobre, a zysk netto osiągnął około 50 mln zł. Jednak biorąc pod uwagę utrzymujące się w II kwartale nie najlepsze warunki na rynku farmaceutycznym oraz wymagającą bazę za II kw. 2019 roku spodziewamy się, że wyniki za II kwartał będą przeciętne (27 mln zł), aczkolwiek sądzimy, że w następnych kwartałach finanse spółki odczują pozytywny wpływ rosnącego udziału w rynku w omawianym okresie“.

Może to świadczyć o potencjale spółki w dłuższym terminie, w dodatku grupa działa aktywnie w kierunku przejęć w segmencie badań klinicznych – co również przemawiać może za potencjałem rozwoju.

wykres Neuca H4 27.07.2020
Neuca H4 27.07.2020

Jak końcowo dodaje raport: “Neuca zamierza zająć pozycję lidera na europejskim rynku badań klinicznych. Liczymy, że ta strategia przyczyni się do poprawy wyników finansowych spółki od 2022 roku“.

Tymczasem rekomendacja dla spółki LPP wyraźniej się zmieniła. Tym razem rekomendacja została podniesiona z “sprzedaj” do “kupuj” a cena docelowa poniesiona o blisko 900 zł. Oczywistym założeniem w tym momencie analityków jest lepszy wyniki LPP za drugi kwartał.

wykres LPP H4 27.07.2020
LPP H4 27.07.2020

Jak podano: “Rynek zdaje sobie już sprawę z prawdopodobnych znaczących odpisów w związku z restrukturyzacją działalności w Niemczech rzędu 200 mln zł. Sądzimy, że chociaż zanosi się na drugą falę pandemii, to mało prawdopodobne jest wprowadzenie zamknięcia galerii w podobnym kształcie jak poprzednio.

Dla analityków spółka może poradzić sobie z obecnymi problemami i być w stanie utworzyć mocniejsze warunki dla rozwoju e-commerce, w tym i rozwoju marki Sinsay, wdrożenia systemu RFiD umożliwiającego integrację sprzedaży tradycyjnej i on-line oraz pozycji gotówkowej netto.

Autorzy raportu oceniają, że LPP powinno poradzić sobie z obecnymi problemami i być w stanie stworzyć odporną i elastyczną firmę za sprawą szybkiego wzrostu e-commerce, rozwoju marki Sinsay działającej w niższym segmencie cenowym, wdrożenia systemu RFiD umożliwiającego integrację sprzedaży tradycyjnej i on-line oraz pozycji gotówkowej netto.

Autorem raportów jest Sylwia Jaśkiewicz. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 20 lipca 2020 roku, o godzinie 07:10. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

LPP disclaimer

Neuca disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. LPP potencjał ma spory, a co pokazał kryzys też jest mądrze zarządzane. Spółka dostosowała się do zmieniających warunków, mocno rozwijają e-commerce.

  2. a jeszcze niedawno mówili, żeby sprzedawać, tak to patrzeć na te rekomendacje, wiadome było , że LPP sobie poradzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here