Naga MarketsplaywayW poniedziałek zgodnie z raportem udostępnionym przez Dom Maklerski BOŚ – spółka PlayWay otrzymała podwyższoną rekomendację z “trzymaj” do “kupuj”. Jednocześnie, DM podniósł cenę docelową akcji spółki z wcześniejszego 186,4 zł do obecnych poziomów 244 zł. Spółka w poniedziałek notowana jest po 207,5 zł za akcje. 


Udostępniona dziś nota Domu Maklerskiego BOŚ wskazuje na podwyższenie nie tylko rekomendacji ale również i poziomu docelowego akcji spółki. Podwyższenie to wynika ze względu na bardzo dobre wyniki, które pojawiły się niedawno. Mowa o okresie za trzeci kwartał obecnego roku.

Jak podają analitycy w raporcie: “Okazało się, że sprzedaż gry ‘Car Mechanic Simulator’ na konsole znacząco przekroczyła nasze oczekiwania, przez co oceniamy, że gry spółki są dobrze przystosowane dla graczy konsolowych“.

Dodatkowo, z analizy wynika, że spółka ma spore szanse na wypłacenie dywidendy na poziomie 8,94 zł z zysku za 2019 rok. W tym momencie wyniki spółki oraz dalsze prognozy wskazują na utrzymanie się obecnej tendencji wzrostowej na spółce.

Sytuacja na wykresie

W tym momencie spółka oscyluje wokół poziomu 207,5 zł za akcję, spadając po tym, jak spółka otworzyła się przed paroma dniami luką wzrostową. Zdaje się, że właśnie może nastąpić moment, w którym luka ta może zostać pokryta, co byłoby również zdrową korektą ostatniego wzrostu. Po takim zejściu i domknięciu luki można byłoby się spodziewać kolejnego momentu zakupowego, gdzie celem dla spółki byłoby przekroczenie zakresu 216 zł za akcję.

wykres Playway D1 09.12.2019
Playway D1 09.12.2019, źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Tomasz Rodak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 2 grudnia 2019 roku, o godzinie 08:15. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ – PlayWayConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here