Naga MarketsplaywayPodczas środowej sesji handlowej Dom Maklerski BOŚ podał notę, wobec której rekomendacja dla spółki PlayWay zmieniła się. W tym momencie czytamy o rekomendacji na poziomie “trzymaj” z wcześniejszego “kupuj”. Jednocześnie, cena docelowa dla spółki zmieniła się z poprzedniego poziomu 244 zł do obecnego poziomu 338 zł. Oznacza do podwyższenie progu cenowego, mimo obniżonej rekomendacji. W tym momencie spółka oscyluje na poziomie 377 zł. 


Zgodnie z opublikowanym raportem spółka PlayWay jest w tym momencie obserwowana przed Dom Maklerski BOŚ. Obniżona rekomendacja oraz podwyższony poziom docelowy jest niecodziennym wykazem, a w raporcie Domu Maklerskiego możemy przeczytać, że podwyższony próg dla spółki wynika z “podwyższonej prognozy wolumenu sprzedaży wersji konsolowych, niewielką modyfikację harmonogramu debiutów gier, m.in. uwzględniając w prognozie wersje na konsole gry Gold Rush oraz ulgę podatkową IPO BOX.

W raporcie możemy dalej przeczytać: “Nasza 12-miesięczna wycena docelowa rośnie o 39 proc. do 338,0 zł na akcję (poprzednio 244,0 zł na akcję) pod wpływem podwyższenia prognoz wyników finansowych spółki, 13 proc. wzrostu wycen spółek porównywalnych oraz przesunięcia horyzontu wyceny do przodu” – napisano w raporcie.”

Z czysto technicznego poglądu analitycy wskazują, że w obecnym roku spółka osiągnie 184,3 mln zł przychodów (+44 proc. r/r) oraz 107,7 mln zł zysku netto (+54 proc. r/r), co implikuje 19,3x P/E.

Sytuacja na wykresie

Na wykresie spółka dociera do coraz to wyższych poziomów i na razie nie widać żadnego sygnału, który mógłby temu przeczyć. Wygenerowanie tak silnego ruchu wcale nie musi być szybko znoszony, a spółka może spokojnie dotrzeć do poziomów o wiele wyższych – w tym pełnej ceny 400 zł za akcję. Najbliższy dołek, który określić można mianem ostatniego potwierdzonego znajduje się na strefie 320 zł.

wykres PlayWay D1 12.02.2020
PlayWay D1 12.02.2020, Źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Tomasz Rodak. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 5 lutego 2019 roku, o godzinie 07:40. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ- PlayWay 05.02.2020Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here