Naga Marketslogo pgnig
Autor: Lowdown, na licencji Wikimedia Commons

Podczas środowej sesji handlowej Dom Maklerski BOŚ wydaje notę, która wskazuje, że  rekomendacja dotycząca spółki PGNiG zostaje obniżona. Wcześniejsze założenia oscylowały na poziomie “trzymaj” – w tym momencie zostały one obniżone do “sprzedaj”. Wraz z obniżoną rekomendacją, obniżona została cena docelowa akcji spółki z 5,3 zł do 3,5 zł. Spółka PGNiG wybija w tym momencie poziom 4 zł za akcję. 


Dziś Dom Maklerski BOŚ wydaje notę obniżającą rekombinację największej spółki w Polsce zajmującej się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej – PGNiG. Zmniejszenie prognoz dla spółki jest wynikiem finansów podmiotu, które w tym roku mogą być słabsze ze względu na warunki atmosferyczne. Nie sprzyjają one aktualnej wycenie gazu, co przekłada się na pogorszenie nastawienia do spółki.

Warto jednak zauważyć, że analitycy mają świadomość istnienia bodźców, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na kurs akcji spółki w najbliższym horyzoncie. – podaje raport Domu Maklerskiego.

“Po pierwsze, nadal zakładamy korzystniejsze ceny w Kontrakcie Jamalskim w stosunku do 2019 roku w związku ze spadkiem ceny HFO; po drugie podtrzymujemy przekonanie o wygranej spółki w sporze arbitrażowym z Gazpromem” – piszą analitycy.

Jak podaje DM BOŚ – w tym roku spółka powinna wypracować 5,7 mld zł skorygowanej EBITDA przy przychodach na poziomie 37,2 mld zł.

Sytuacja na wykresie

W tym momencie spółka oscyluje wokół poziomu 3,996 zł za akcję, jednak trend jest bardzo wyraźnie widoczny. Wszystko wskazuje na to, że dalsze spadki na spółce są nieuniknione a najbliższą strefą, która może wyhamować obecny stan rzeczy to dopiero poziomy 3,756 zł – 3,750 zł. Najbliższa sekwencja wspierająca dalszy, negatywny rozwój to poziom 4,488 zł i póki zakres ten nie zostanie wybity – ciężko mówić będzie o powrocie do wzrostów.

wykres PGNiG D1 22.01.2020
PGNiG D1 22.01.2020, źródło: Tradingview

Autorem raportu jest Łukasz Prokopiuk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez DM BOŚ, którego dystrybucja nastąpiła 15 stycznia 2019 roku, o godzinie 08:05. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM BOŚ – 15.01.2020 disclaimerConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here